Domowe sposoby na kontuzję

Tagi , , , ,

Kontuzja może przydarzyć się nam w wielu przypadkach. Wcale nie trzeba praktykować bardzo aktywnego trybu życia, czy usilnie trenować na siłowni, żeby mimowolnie zrobić sobie krzywdę. Jeżeli uraz nie okaże się zbyt poważny można efektywnie spróbować uporać się z nim domowymi sposobami. Przedstawiamy kilka sposobów na pozbycie się kontuzji bez konieczności interwencji lekarskiej!

Metody, które przedstawimy wykonywać można w domu, jednak należy pamiętać, że ich zastosowanie może mieć miejsce jedynie w przypadku lżejszych urazów. Niekiedy konieczna będzie wizyta u lekarza oraz specjalistyczna rehabilitacja.

Przedstawiamy domowe sposoby na kontuzję – stłuczenia, skręcenie ścięgna czy wybicie palca szybko odejdą w zapomnienie!

[AdSense-A]

Sposoby na bolesne stłuczenia

Stłuczenia różnych partii ciała stanowią jedną z najpopularniejszych rodzajów kontuzji. Najczęściej powstają one w wyniku upadku. Najlepszym sposobem, który bardzo szybko pozwala nam odczuć ulgę są okłady z lodu. Należy jednak pamiętać, że nie chodzi tu o bezpośrednie przykładanie kostki lodu do obolałego miejsca, najlepiej włożyć kilka z nich w kawałek ręcznika, bądź innego materiału i dopiero przyłożyć je do ciała. Należy przyłożyć okład do obolałego miejsca na 20 minut i powtarzać tę czynność, co 4 godziny. Ten sposób pozwala nie tylko zmniejszyć odczuwalny ból, ale też doskonale zmniejsza obrzęk.

Doskonale sprawdzą się również żele chłodzące typu Altacet, które nie tylko chłodzą, pielęgnują, ale również znieczulają uszkodzone miejsce.

Sposoby na skręconą kostkę

Wiele osób już zdążyło się przekonać, że skręcona kostka to naprawdę bolesna kontuzja. Tego typu uszkodzenie powstaje na skutek błędnego postawienia stopy względem podłoża. Najczęściej towarzyszy temu charakterystyczne chrupnięcie w stawie skokowym i nagły dotkliwy ból uniemożliwiający dalsze poruszanie się. Jest to sytuacja, w której należy postępować podobnie, jak przy bolesnych stłuczeniach. Najlepiej jest wykonywać kilka razy dziennie okłady z lodu, mentolu, lub z polecenia naszych babć serwatki. Dodatkowo należy bezwzględnie unieruchomić uszkodzoną stopę i jak najbardziej ją oszczędzać. Jeżeli opuchlizna i ból przez dłuższy czas nie będą ustępować bezwzględnie należy udać się do lekarza.

Sposoby na obolałe kolana

Nasze kolana bardziej niż inne partie ciała narażone są na urazy. W przypadku ich uszkodzenia możemy postępować na wiele sposobów. Najlepsze są okłady w formie ciepłej lub zimnej, co więcej zaleca się, żeby trzymać obolałą nogę na podwyższeniu tak, aby zapewnić kończynie lepsze krążenie. Nasz ból może ukoić również okład z cebuli, wystarczy zetrzeć ją na tarce, wsmarować w gazę i przyłożyć na kolano. Okład należy zdjąć dopiero po odczuciu pieczenia. Taki zabieg natychmiast usunie opuchliznę.

Poprzedni

Co to jest żywność organiczna?

Przyczyny mroczków przed oczami

Następny

Dodaj komentarz