Drenaż limfatyczny a odchudzanie

Tagi , , ,

Drenaż limfatyczny staje się popularny w ostatnich latach i chociaż od dawna wykorzystywano go. Jako jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych, ostatnio również dostrzega się w nim dobrodziejstwo związane z poprawianiem urody i modelowaniem ciała. Z pewnością duży wpływ ma na to zmiana sytuacji w naszym kraju i możliwość otwierania samodzielnej praktyki przez małe gabinety. Świadczące usługi także osobom prywatnym za odpowiednia opłatą, a nie jedynie, jako element zalecanej przez lekarzy terapii.

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny nie ma nic wspólnego z ingerowaniem we wnętrze organizmu, a „drenowanie” polega raczej na oczyszczaniu i udrażnianiu. Naczyń układu limfatycznego i krwionośnego poprzez pobudzanie krążenia i zapobieganie zatorom.

Jako taki niewiele ma wspólnego ze spalaniem tkanki tłuszczowej, czyli procesu stanowiącego podstawę każdego odchudzania. Jednak z uwagi na poprawę ogólnego stanu organizmu dzięki usuwaniu z niego toksyn drenaż limfatyczny. Może się w wydatnym stopniu przyczynić do redukcji tkanki tłuszczowej. Ważnym z punktu widzenia odchudzania efektem, jaki uzyskuje się dzięki temu masażowi jest likwidacja cellulitu.

Kobieta dziewczynka odchudzanie, oleg_mit at Pixabay

Wpływ drenażu limfatycznego na odchudzanie

Masaż wykonuje się metodą ręczną, albo z wykorzystaniem specjalnego urządzenia masującego, a jego częstotliwość zależy od konkretnego przypadku. Aby drenaż przyniósł odpowiednie efekty musi być wykonywany przez specjalistę. W warunkach domowych bez odpowiedniej wiedzy trudno osiągnąć pożądane efekty. W odniesieniu do odchudzania nie stanowi on bezpośredniego środka odchudzającego. A jest jedynie metodą wspomagającą, poprawiająca krążenie, likwidującą obrzęki i dzięki usuwaniu toksyn i udrażnianiu naczyń również przyspieszającą metabolizm.

Czy drenaż limfatyczny odchudza?

Proces odchudzania polega na spalaniu tkanki tłuszczowej i zgromadzonych w niej zapasów. A tłuszcz nie zostanie przez organizm usunięty w sposób naturalny. Ponieważ stanowi rodzaj zabezpieczenia przed przyszłymi okresami głodu i jest rodzajem reakcji obronnej ustroju. Aby osiągnąć redukcję tkanki trzeba organizm zmusić do intensywniejszego spalania, a tego nie osiąga się droga masażu. Metoda drenażu może jednak doprowadzić do rozluźnienia tkanki tłuszczowej rozbicia jej i dzięki temu łatwiejszego spalania podczas wysiłku fizycznego. Wiele osób zachwyca się pozornym spadkiem wagi po seans aż w gabinecie fizykoterapii. Ale jest to spadek wynikający z opróżnienia przestrzeni międzykomórkowych z płynów i zlikwidowania obrzęków. A nie faktyczny spadek masy ciała poprzez spalenie tkanki tłuszczowej.

Poprzedni

Typ sylwetki „skinny fat”

Masło shea a łuszczyca

Następny

Dodaj komentarz