Fit lovers – ćwiczenie z partnerem !

Tagi , , , , ,

W dzisiejszych czasach wiele osób uprawia różnego rodzaju dyscypliny sportowe. Aktywność fizyczna jest bardzo wskazana dla naszego organizmu, ponieważ dzięki temu zachowamy piękny wygląd oraz sylwetkę, a także będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak często podczas codziennych ćwiczeń jesteśmy przemęczeni lub wręcz zniechęceni, również brakuje nam odpowiedniej motywacji. Z tego powodu, jeżeli posiadamy partnera, warto zacząć poranne ćwiczenia w parach. Bo kto rozkazał ćwiczyć fitness w pojedynkę?

Ćwiczenia we dwoje

Fit lovers, czyli popularne ćwiczenia z partnerem, są obecnie jedną z najczęściej uprawianych aktywności fizycznych. Jeżeli nasz codzienny trening staje się dla nas zbyt monotonny, warto skorzystać z takiego rozwiązania. Ćwiczenia z ukochaną osobą pozwolą nam na osiągnięcie większej wydajności podczas treningu, ponadto obecność drugiego człowieka sprawia, iż nasza motywacja zdecydowanie bardziej wzrasta. Wspólne treningi doskonale wpływają na relację w związku, są również dobrą okazją do aktywnego spędzania czasu wyłącznie we dwoje. Wspólny trening z pewnością rzeźbi nasze ciało, jednak nie należy zapomnieć, iż również rozpala zmysły.

Najważniejsza jest rozgrzewka

Jeżeli zdecydujemy się na wykonywanie dowolnych ćwiczeń, warto pamiętać, iż zanim przystąpimy do treningu, powinniśmy dobrze rozgrzać nasze mięśnie. Rozgrzewka jest bardzo ważna, ponieważ przygotuje nasz organizm do treningu, a także dzięki niej unikniemy niechcianych kontuzji. Prawidłowa rozgrzewka powinna trwać nie mniej niż około 10 minut. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ćwiczenie we dwoje, najlepszą formą rozgrzewki dla nas jest taniec.

To właśnie dzięki tego rodzaju aktywności pobudzimy nasze krążenie oraz mięśnie. Jednak jeśli ruchy taneczne sprawiają nam kłopot lub niezbyt dobrze czujemy się w tej tematyce, możemy skorzystać z popularnej formy rozgrzewki, czyli przeciągania partnera. Polega to na siadzie twarzą do siebie w rozkroku i wykonywaniu skłonów z leżeniem.

Fit lovers – ćwiczenie w parach!

Jeżeli już w prawidłowy sposób rozgrzaliśmy nasze mięśnie, możemy przystąpić do treningu właściwego. Bardzo dobrym ćwiczeniem, które można z powodzeniem wykonywać w parach, jest przenoszenie bioder z jednej strony na drugą. Tego rodzaju ćwiczenie powinniśmy wykonywać w pozycji leżącej. Dzięki temu wzmacniamy przede wszystkim nasze mięśnie grzbietu. Ćwiczenie polega na tym, iż partnerzy kładą się na plecach, koniecznie głowami do siebie. Wyciągają ramiona za głowę, mając tym samym splecione ze sobą dłonie.

Ważne, aby pamiętać, iż nogi powinny być ugięte w kolanach koniecznie pod kątem prostym, z kolei uda powinny zostać ustawione pionowo, tym samym łydki powinny być równoległe do podłogi. W tej pozycji każde z ćwiczących trzyma kolana złączone ze sobą, jednocześnie przenosząc biodra na lewą stronę, wykonując powrót do tak zwanej pozycji wyjściowej i kolejno odchylając się w ten sam sposób na prawą stronę.

Kolejnym ćwiczeniem, które jest równie często wykonywane podczas treningu w parach, są pompki. To właśnie dzięki temu ćwiczeniu doskonale wzmocnimy mięśnie klatki piersiowej oraz rąk. Podczas wykonywania tego ćwiczenia jedna osoba opiera się w linii prostej na podłodze, pamiętając przy tym, aby tułów również był prosty. Ważne jest także, aby ramiona znajdowały się na szerokości barków. W tym samym czasie druga osoba podnosi proste nogi pierwszego ćwiczącego i stara się je utrzymać przez cały czas trwania ćwiczenia.

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]Warto pamiętać, iż ćwiczenie w parach to nie tylko intensywny trening, ale również dobra zabawa. To właśnie wspólnie spędzony czas z drugą osobą pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie.[/colored_box]

Jeżeli decydujemy się na codzienną aktywność fizyczną, warto wziąć pod uwagę ćwiczenie razem z naszym partnerem potocznie zwane „fit lovers”. Dzięki temu nasz trening nie stanie się zbyt monotonny, przyniesie nam jedynie wiele radości. Ponadto obecność drugiej osoby z pewnością sprawi, iż poczujemy większą motywację oraz chęć do działania. Dzięki temu szybciej spalimy zbędną tkankę tłuszczową i tym samym nasze treningi staną się bardziej efektywne.

Poprzedni

Super Food – żywność o niezwykłych właściwościach

Młody zielony jęczmień – najnowszy hit w odchudzaniu

Następny

Dodaj komentarz