Fitness dla dzieci – krok ku przyszłości!

, Tagi , , , , , ,

Jeśli istnieje jakaś grupa społeczna, która szczególnie potrzebuje ruchu, to są to dzieci. Ruch rozwija i kształtuje dziecko na wielu poziomach. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać zorganizowane zajęcia fitness dla najmłodszych, coraz popularniejsze w tym roku. Być może zajęcia na które uczęszczało będzie dziecko staną się źródłem inspiracji do rozwijania i kontynuowania kariery sportowej?

Ruch dla psychiki i ciała dziecka

Małe dzieci są bardzo aktywne, wszędzie ich pełno. Nie jest to tylko specyfika najmłodszych, ale także konieczność, jaką zesłała im natura i nie bez powodu. Aktywność fizyczna dzieci jest stymulatorem, bez którego prawidłowy rozwój nie może się po prostu odbyć. Ruch pomaga rozwijać intensywnie wzrastające ciało, sprawia, że stawy kształtują się w odpowiedni sposób, a kości są mocne. Aktywność pozwala usunąć z ciała szkodliwe produkty przemiany materii, przez co dzieci są radośniejsze i sprawniejsze umysłowo. Są w stanie przyswajać więcej informacji i lepiej się uczyć.

Jednak to nie wszystko. Ruch kształtuje psychikę dziecka. Ćwicząc z innymi rówieśnikami po raz pierwszy uczy się zasad współżycia społecznego. Ponadto współdziałanie z innymi dziećmi zaspokaja jego potrzebę kontaktu z innymi. Dorośli, którzy w dzieciństwie uprawiali sporty, są znacznie bardziej pewni siebie, asertywni i znają swoją wartość. Trening poprawia hart ducha i przygotowuje dziecko do starcia z życiowymi problemami. Dziecko jest bardziej zdyscyplinowane, chętniej dąży do celu i nie poddaje się łatwo.

Jak wygląda fitness dla dzieci?

Fitness dla dzieci musi być odpowiednio przystosowany. Okazuje się, że zajęcia fitness dla to po prostu fajna zabawa. Całość tradycyjnie rozpoczyna się od rozgrzewki. Dzieciaki znajdą tu gry znane od wielu pokoleń, jak zabawa w dwa ognie, znajdą skakanki, będą bawić się piłką. Starsze dzieci i nastolatki będą miały okazję nauczyć się kroków tanecznych i ćwiczyć ze steperem, poznając kryteria podstawowego aerobiku.

Wszystko to wpłynie na rozwinięcie poczucia rytmu. Na zajęciach popularnym środkiem przekazu jest muzyka, pozwalająca motywować dzieci, ale także uwrażliwiać je na dźwięk. Zajęcia fitness dla najmłodszych to nic innego jak kolejna lekcja wychowania fizycznego, jednak tutaj nie ma przymusu, dzięki czemu więcej dzieciaków chętniej się angażuje. Kto wie, może wśród dzieciaków znajdzie się jakieś szczególnie utalentowane?

Rozwiane obawy rodziców

Sala fitness to dla wielu rodziców ostatnie miejsce, o jakim pomyślą, by zapewnić dziecku dawkę ruchu. Myślą o tym, jak o niepotrzebnej fanaberii. Bliżej im już do tego, by wypuścić dziecko na tradycyjny plac zabaw. Tymczasem zajęcia są organizowane grupowo, pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, dzięki czemu rodzice mają pewność, że ich potomstwu nie stanie się krzywda.

Wypadki na placach zabaw, gdzie dzieci są puszczone samopas nie należą do rzadkości. Nigdy nie wiadomo kogo dziecko może tam spotkać i czy wróci z palcu całe i zdrowe. Na zajęciach fitness dla dzieci najmłodsi są dobrani ze względu na wiek i ich możliwości psychiczne i fizyczne, przez co startują z tego samego poziomu.

Fitness dla mam z dziećmi

Zajęcia fitnessu dla mam z małymi dziećmi nie są już nowością na polskim rynku. Zajęcia takie wspierają mamy w powrocie do sprawności fizycznej po urodzeniu niemowlaka a także dają każdej mamie rodzaj odskoczni i wyrwania się z domu na godzinę lub dwie. Największą zaletą takich zajęć fitness dla mam z małym dziećmi jest to, że nawet dzieci, poprzez zabawę uczestniczą w ćwiczeniach. Zatem szukanie opiekunki do dziecka będzie daleko zbędne…
 
Wpływ na sukces zajęć fitnessu dla mam z małymi dziećmi ma wydłużenie się urlopu macierzyńskiego.
Poprzedni

Harmonia ruchu z gyrokinesis

Acroyoga dla budowania relacji i dobrej sylwetki

Następny

Dodaj komentarz