Hibiskus ☯ zioła na cholesterol

Tagi , ,

Hibiskus to nie tylko pięknie kwitnąca roślina chętnie hodowana w ogrodach i na balkonach całego świata, ale też zdrowy napój przyrządzany z tych kwiatów. Intensywnie czerwony kolor i charakterystyczny posmak herbatki hibiskusowej łączą się razem by utrzymać we wzorowym stanie układ krążenia.

Hibiskus zbija cholesterol

Badania wykazały, że w kwiaty hibiskusa są bogate w przeciwutleniacze, znane ze swoich właściwości w walce z nagromadzonym cholesterolem. Obniża jego poziom, podwyższając jednocześnie poziomy dobrych tłuszczów. Hibiskus przynosił zawsze dobre efekty osobom cierpiącym na zespół metaboliczny, charakteryzujący się wysokim poziomem glukozy, cholesterolu, wysokim ciśnieniem krwi. Okazuje się, że hibiskus bierze czynny udział w zapobieganiu odkładania się tłuszczu w ciele i na ważnych narządach. Zmniejsza stłuszczenie wątroby oraz otyłość brzuszną, jaka stwarza zagrożenie zachorowania na cukrzycę. Hibiskus podobnie jak wiele innych herbatek ziołowych zawiera polifenole, które są uważane za główną przyczynę tych zjawisk. Dzięki temu hibiskus jest dobrym środkiem wspomagającym leczenie otyłości i chorób towarzyszących.

Obniż ciśnienie

Wśród niewątpliwych zalet regularnego picia hibiskusa wyróżnić trzeba jego ciekawą zdolność do obniżania ciśnienia tętniczego. Jest to jedna z przyczyn miażdżycy, a także jej skutek. Badania z 2014 roku wykazały, że hibiskus jest bardzo skuteczny w obniżaniu ciśnienia, a jego skuteczność jest wręcz porównywalna z zastosowaniem specjalistycznych leków, dlatego nie poleca się stosować ich równocześnie. Efekty kuracji hibiskusem są widoczne już w czasie pierwszych tygodni stosowania. Po miesiącu możliwie jest zauważenie znaczącego obniżenia ciśnienia, jakie nie jest winą przypadku. Co istotne, aby dokonać tego nie jest potrzeba więcej jak zaledwie jeden kubek herbatki z hibiskusa dziennie. Dlatego jest to tani, a co najważniejsze naturalny i nie inwazyjny sposób na skuteczne obniżenie ciśnienia tętniczego.

Poprzedni

Siemię lniane ☯ zioła na cholesterol

Migdałecznik ☯ zioła na cholesterol

Następny

Dodaj komentarz