Sprawdziliśmy ile kalorii spalisz podczas seksu!

, Tagi , ,

Wpływ seksu na zdrowie psychiczne i fizyczne

Jak mówi stare porzekadło – „Seks to zdrowie”. I rzeczywiście wiele jest w tym stwierdzeniu prawdy. Seks przede wszystkim pozytywnie wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Podczas romantycznych igraszek z partnerem lub partnerką, wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia, odpowiedzialne za zadowolenie. Uprawiając seks regularnie, dbamy więc o nasze zdrowie psychiczne. Seks może służyć także jako doskonały środek na poprawę kondycji fizycznej. Jeśli z różnych względów nie mamy ochoty wyjść pobiegać na dwór lub udać się na siłownię, warto jest nieco ożywić swoje ciało, uprawiając seks. Badania naukowe dowiodły, że seks to nie tylko doskonała forma treningu dla całego ciała, ale również środek na spalanie kalorii. Może nie jest on sposobem na drastyczne odchudzanie, ale jest skuteczny w utrzymaniu zgrabnej sylwetki, a połączony z innymi ćwiczeniami, przynosi bardzo dobre rezultaty.

Seks, a trening fizyczny

Zaletą seksu jest to, że w odróżnieniu od treningu siłowego czy joggingu, jest on bardzo przyjemnym sposobem na spalanie kalorii. Dzięki pozytywnemu samopoczuciu w trakcie całego aktu seksualnego, nie trzeba nas do niego namawiać. Dodatkowo, po „numerku” nie cieknie z nas w dużych ilościach pot i nie odczuwamy tak dużego zmęczenia mięśni, jak po biegu czy intensywnych ćwiczeniach, co jest niezwykle istotne w kwestii naszego samopoczucia następnego dnia. Seks to także bardzo tani i prosty środek aktywności fizycznej. Potrzebny jest jedynie partner lub partnerka i (o ile nie planujemy potomka) odpowiednie zabezpieczenie. Nie trzeba kupować drogiego sprzętu, odzieży, obuwia do uprawiania sportu, czy też karnetu na siłownię, by zadbać o swoją kondycję i sylwetkę.

 Ile kalorii spalisz podczas seksu ?

Seks jest doskonałym środkiem na spalanie kalorii. Wynika to zarówno z tego, że spalanie to odbywa się w bardzo przyjemnej formie, ale też, co wykazały badanie, z jego dobrej skuteczności w tej kwestii. Badania wykonane na parach młodych ludzi wykazały, że mężczyzna przeciętnie w ciągu minuty seksu spala ok. 4,2 kalorii, a kobieta 3,1 kcal. Różnica między kobietami i mężczyznami wynika z tego, że mężczyzna musi się podczas seksu zazwyczaj bardziej „napracować”, ale wybierając określone pozycje, można zadbać także o to by kobieta osiągnęła odpowiednio wyższe wyniki w kwestii spalania kalorii. Wyniki te zależą oczywiście oprócz tego, od intensywności seksu, powiązanej z kondycją pary. Średnio akt seksualny wraz z grą wstępną trwa około 30 minut. Przemnażając więc te wyniki przez czas, okazuje się, że w ciągu pół godziny seksu mężczyzna może spalić średnio około 130 kalorii, a kobieta nieco ponad 90 kalorii.

 Seks w porównaniu z inną aktywnością fizyczną

Pozostaje pytanie, jak te wyniki mają się do innych odmian aktywności fizycznej? Rozpocznijmy od spaceru. W zależności od tempa, jakie sobie narzucimy, w trakcie przechadzki możemy spalić od 50 do 60 kalorii w ciągu pół godziny. Jest to więc wynik aż 2 razy gorszy od seksu.

Zbliżony wynik osiągniemy natomiast przy lekkiej gimnastyce (ok. 100 kalorii na pół godziny). Wynika to z tego, że seks ma wiele wspólnego z tym rodzajem aktywności. Jeśli chodzi o jogging i różnego rodzaju sporty zespołowe, można osiągnąć w ich trakcie spalanie kalorii na poziomie od 200 do 300 w ciągu pół godziny, ale kto powiedział, że nie można w związku z tym przedłużyć seksualnych igraszek do godziny, by osiągnąć podobny wynik?

W przypadku szybkiego biegu na długim dystansie, spalanie dochodzi natomiast do 500-600 kalorii na pół godziny, ale ciężko odnaleźć jest w tym tak dużo radości, jak przy seksie. Po biegu jesteśmy zazwyczaj spoceni i mocno zmęczeni, a pojawiające się bóle stawów i zakwasy sprawiają, że nie jest to idealne rozwiązanie na połączenie przyjemności z aktywnością fizyczną.

Wpływ pozycji na ilość spalonych kalorii

Jak już zostało wcześniej wspomniane, na ilość spalonych kalorii wpływ mogę mieć stosowanych przez partnerów pozycje. Kobieta zdecydowanie najwięcej kalorii może spalić podczas seksu na stojąco w różnych konfiguracjach. Pozycje stojące aktywizują u kobiet mięśnie nóg, co pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych wyników. Jednocześnie, tak obrana pozycja, doskonale rzeźbi mięśnie ud i pośladków. Doskonałe wyniki w spalaniu kalorii można osiągnąć także podczas pozycji klasycznej i wagi. Te pozycje pozwalają dodatkowo wyrzeźbić mięśnie brzucha i ramion. Dla mężczyzn najbardziej korzystne pod względem spalania kalorii są pozycje, w których muszą się oni napracować wykonując ruchy ciała. Oprócz pozycji klasycznej i wagi, należy do nich z pewnością także pozycja „od tyłu”.

Gra wstępna też spala kalorie!

Aby jeszcze zwiększyć ilość spalanych kalorii, można urozmaicić seks o grę wstępną. Dla kobiet idealny w tej kwestii jest striptiz. Poruszając się w takt muzyki, można spalić dodatkowe kalorie, a jednocześnie stanowi on doskonałą rozgrzewkę przed właściwym seksem. Świetnym dodatkiem są oprócz tego namiętne pocałunki, dzięki którym w ciągu pół godziny można spalić nawet około 75 kalorii. Łączenie różnych elementów seksualnej układanki, pozwala więc osiągnąć bardzo dobre rezultaty w spalaniu zbędnych kalorii.

Poprzedni

Antigravity Fitness – zawalcz z grawitacją !

Piłka Bosu – fit! fit! fitnessowy HIT!

Następny

Dodaj komentarz