Jak biegać na bieżni żeby schudnąć?

, Tagi , ,

Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia pomagają utrzymać właściwy stan zdrowia, albo wrócić do dobrej kondycji po na przykład przebytym urazie, czy też na przykład odzyskać prawidłową wagę ciała. Powinny być one jednak odpowiednio dostosowane, nie mogą być zbyt forsujące – gdyż wtedy nie unikniemy zmęczenia i wyczerpania, a co za tym idzie, szybko znużymy się tą aktywnością, a nawet zaszkodzimy swojemu zdrowiu. Nie powinny być również zbyt lekkie, bo wtedy nie przyniosą nam pożądanego skutku. A co konkretnie da nam, odpowiednio dawkowane, bieganie?

Jak biegać na bieżni żeby schudnąć?

Jest to między innymi dobra metoda, jeżeli chcemy zapobiec chorobom serca, kości, nowotworom, czy też nerwicy i podobnym jej problemem w wypadku nieradzenia sobie ze stresem życia codziennego. Oczywiście nie ma gwarancji, że nie zachorujemy, jeśli tylko zaczniemy biegać, ale na pewno zmniejszy to naszą skłonność do zachorowania na wyżej wymienione choroby.

Różnica pomiędzy bieżnią, a bieganiem po parku

Jest kilka sposób na bieganie, różnią się one między innymi miejscem, w którym wykonujemy nasze ćwiczenie. W pierwszym przypadku czynimy to w parku, lub na specjalnie wyznaczony do tego terenie, za to w drugim posiłkujemy się bieżnią, którą możemy zakupić w dobrym sklepie sportowym i ustawić na przykład w pokoju.

To właśnie jest największa zalet posiadania takiej bieżni – nie musimy martwić się ani pogodą za oknem, ani porą dnia – możemy korzystać z bieżni również w razie deszczu, albo nawet późnym wieczorem. Czy są jeszcze inne różnice? Sprawdźmy.

Jak stosować bieżnię, aby przyniosło to oczekiwany rezultat?

Poza samym faktem, iż bez wychodzenia z domu na pewno będzie nam się chciało ćwiczyć częściej i dłużej – przynajmniej na początku, kiedy jeszcze nas to tak nie „wkręciło’, bieżnia pomoże nam się skupić. Już sam fakt jej posiadania to skuteczny impuls do tego, aby nie zaniedbać raz podjętego postanowienia, poza tym można wzorować się na zawodowych biegaczach i dokupić jakieś akcesoria do naszej bieżni, co na pewno ułatwi nam osiągnięcie sukcesu w kwestii poprawy naszej wagi.

Jak biegać na bieżni żeby schudnąć? Wybór pory dnia zależy od osobistych preferencji, ale jeśli zrobimy to rano, istnieje większa szansa, że będziemy rozbudzeni i pełni energii przez resztę dnia.

Nie jest zdrowe bieganie na czczo, ani też zbyt długie wykonywanie tej czynności, gdyż organizm zbytnio się męczy. Najlepszym wyjściem jest korzystanie z bieżni przez czas około 60 minut, nie więcej, niż 4 razy w tygodniu. Do tego nie powinniśmy biec zbyt szybko, gdyż jedyne, co spowodujemy, to zadyszka. Pamiętajmy o nieznacznym, 1-2 stopniowym odchyleniu naszego sprzętu do ćwiczeń, co umożliwi nam najbardziej naturalne ułożenie naszych nóg. Bardzo ważne jest też uzupełnianie płynów podczas treningu i stosowanie programów treningowych przeznaczonych właśnie dla osób z bieżnią w domu.

Jaką bieżnię kupić?

Jest wiele rodzajów bieżni, praktycznie tyle, ile chcących ćwiczyć osób. Najpierw musimy zwrócić uwagę na nośność bieżni – czy nas utrzyma, potem na to, czy posiada amortyzację – uchroni nas przed urazami w razie upadku. Poza tym na łatwość złożenia i przenoszenia oraz na długość pasa, moc silnika i liczbę programów konkretnego produktu.

Poprzedni

Ile kalorii ma banan bez skórki?

Jak piec frytki w piekarniku?

Następny

Dodaj komentarz