Jak chudną gwiazdy?

Tagi , ,

Gwiazdy są szczupłe, chociaż to, że są gwiazdami nie oznacza wcale, że nie mają problemów z nadwagą. Mają i to jakie! Przekonują o tym przykłady Christiny Aguilery, Lady Gagi, czy Britney Spears, które ostatnimi czasy miewały i mają poważne problemy z utrzymaniem idealnej figury. Wydaje się jednak, że nawet gdy gwiazdy tyją, to proces ich odchudzania trwa niezwykle krótko. Jak chudną gwiazdy? Co robią, by tak szybko pozbyć się zbędnych kilogramów i utrzymywać stale szczupłą sylwetkę? Poniżej znajdziesz kilka sekretów dietetycznych gwiazd znanych z idealnych figur i takich, które raz na jakiś czas tyją i… zaskakująco szybko chudną.

Diety gwiazd – zmienne jak w kalejdoskopie

Jeśli chcesz brać przykład z gwiazd musisz przede wszystkim uświadomić sobie, że tak naprawdę niewiele z nich ma jeden, konkretny sposób na szczupłą sylwetkę. Gwiazdy, podobnie jak zwykli ludzie, stosują bardzo różne diety z lepszym lub gorszym skutkiem. To, że ktoś schudł na diecie X wcale nie oznacza, że za moment osoba ta nie sięgnie po dietę Y. Gwiazdorskie rekomendacje potraktuj więc głównie jako inspirację, a nie jako sposób na szybkie i trwałe schudnięcie.

Odchudzanie według Lady Gagi

Lady Gaga bardzo długo była szczupła. Potem zaskoczyła fanów aż nazbyt bujną figurą. Szybko jednak zapanowała nad swoją wagą i już w czasie gali NYC Gay Pride ponownie zaskoczyła wszystkich niezwykle szczupłą sylwetką. Która dieta zakończyła się tak szybkim i spektakularnym sukcesem? Jak twierdzą media dietę Lady Gagi opracował Harley Pasternak, a polegała ona na jedzeniu kilku niewielkich, warzywnych posiłków w ciągu dnia. Na posiłki składały się głównie warzywa: szpinak, zielony groszek i bakłażan. To kolejny dowód na to, że warzywa rzeczywiście odchudzają, przy czym można się nimi zajadać praktycznie bezkarnie i szybko chudnąć – pod warunkiem, że nie dodamy do nich tłuszczów i węglowodanów, czyli zawiesistych sosów.

Odchudzanie według Jennifer Aniston

Jak wynika z doniesień mediów Jennifer Aniston eksperymentuje z dietami. Kilka lat temu utrzymywała idealną figurę dzięki diecie słoiczkowej, a w tej chwili stosuje tzw. dietę ZONE. Dieta słoiczkowa polega na odżywianiu się pokarmami przygotowanymi dla dzieci (popularne słoiczki z daniami głównymi i deserkami). W naszych warunkach jest na pewno dość droga i choć pewnego komfortu odmówić jej nie sposób, raczej trudna do zastosowania.

Dieta ZONE jest dietą nieco bardziej zaawansowaną, dużo tańszą i dość łatwą do wprowadzenia w życie. Polega na ścisłym przestrzeganiu proporcji w dostarczaniu kalorii i utrzymaniu kaloryczności posiłków na poziomie 1000 – 1200 kcal. Pozostając na tej diecie należy sobie dostarczać: 40% kalorii z węglowodanów, 30% z białek i 30% z tłuszczów. Nie można jeść tłustych produktów zwierzęcych, za to dozwolone są pokarmy zawierające spore ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. To dieta bardzo restrykcyjna, ale dość dobrze zbilansowana. Mimo to nie powinny stosować jej osoby z chorymi nerkami i stawami (artretyzm).

Świetna sylwetka wg Cindy Crawford

Cindy Crawford, która nigdy nie miała problemów ze zbędnymi kilogramami stosuje jeszcze inną dietę. Słynna supermodelka zjada na śniadanie wysokowęglowodanowe owoce, na obiad węglowodany złożone (warzywa i ryż) z białkiem (ryby, chude mięsa) i tłuszczami nienasyconymi, a na kolację produkty wysokobiałkowe (ryby, kurczaki) ze sporą ilością warzyw. Ta dieta wydaje się najrozsądniejsza!

Poprzedni

Gotowanie jajek w mikrofali

Jak działa BCAA?

Następny

Dodaj komentarz