Jak dbać o szyję oraz dekolt ?

28 maja 2015 Tagi , ,

Zbliża się lato, a wraz z nim wyciągamy z szafy letnie sukienki, bluzeczki oraz stroje kąpielowe. Jednym słowem, mamy coraz więcej okazji do dumnego prezentowania swojego dekoltu. Warto już teraz przygotować się do tego czasu i zadbać o to, aby nasza zarówno dekolt, jak i szyja wspaniale prezentowały się w upalne, letnie dni.

Odpowiednia pielęgnacja

Należy pamiętać, że skóra w tych miejscach jest szczególnie cienka oraz delikatna. Latem, szczególnym zagrożeniem są dla niej promienie słoneczne, które ją wysuszają, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Koniecznie zatem pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu. Odpowiedni krem z filtrem na upalny dzień pomoże uniknąć przesuszenia skóry. Codziennie rano oraz wieczorem, na skórę należy także nakładać pełnowartościowy krem nawilżający. Odpowiednie nawyki są podstawą w pielęgnacji skóry szyi oraz dekoltu. Po kąpieli warto zastosować olejek arganowy, który nawilży nasze ciało. Masaż dekoltu wykonujmy otwartą dłonią, tak by uniknąć rozciągnięć.

Ćwiczenia na ładny dekolt

Na to, czy skóra naszej szyi oraz dekoltu pozostaje gładka i elastyczna, mają też wpływ ćwiczenia fizyczne. Warto każdego dnia poświęcić małą chwilę na krótkie, nieskomplikowane ćwiczenia, które znaleźć możemy bez problemu w internecie. Istnieją specjalne programy ćwiczeń, przeznaczone specjalnie na konkretną partię naszego ciała. Przykładem jest program Nivea Q10 „Poczuj się piękniej w 3 tygodnie”, w którym znajdują się także ćwiczenia doskonalące nasz dekolt. Ćwiczenia na ładny dekolt możesz obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=sg3cjM9gIhY Wśród akcesoriów fitness, które są przydatne do ćwiczenia tej części naszego ciała najważniejszymi są piłki oraz hantelki.

Wyrobić nawyki

W codziennej pielęgnacji często zapominamy o właściwej trosce o skórę naszej szyi oraz dekoltu. Jest to dość kłopotliwe, ponieważ to właśnie w tych miejscach najczęściej tworzą się zmarszczki i właśnie tam nasza skóra najczęściej zdradza nasz wiek. Warto zatem wyrobić sobie już dzisiaj dobre nawyki pielęgnacyjne, które nie zabiorą nam dużo czasu, a pozwolą utrzymać piękną i jędrną skórę jak najdłużej. Ładny dekolt jest przecież ogromnym atutem każdej kobiety, dlatego poświęćmy mu dziennie krótką chwilę. www.Nivea.pl

Poprzedni

Zielony skarb w Twojej filiżance

7 faktów na temat JAJKA

Następny

Dodaj komentarz