Jak dobrać odpowiednie hantle dla kobiety

26 marca 2016 Tagi

Hantle to bardzo przydatny sprzęt fitness. Są one poręczne, można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Hantle, oczywiście mają różne wielkości i wagę. Ćwiczenie z nimi dobrze wpływa na wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni. Stosuje się je do ćwiczeń rąk i ramion, na mięśnie grzbietu, ogólnie ćwiczeń na plecy, czy stosowane są jako pomoc w rzeźbieniu sylwetki. Hantle dla kobiet, w mniejszym stopniu niż te dla mężczyzn, wzmacniają mięśnie, pomagają za to zachować smukłość i sprężystość ciała. Są też skuteczne w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na rynku sportowym możemy znaleźć wiele rodzajów hantli przeznaczonych dla kobiet. Przyjrzyjmy się, czym różnią się one między sobą.

Możemy wyróżnić hantle neoprenowe, których wnętrze jest zrobione z żeliwa, natomiast neopren pokrywa ciężarek z zewnątrz. Powłoka sprawia, że jest on miły w dotyku. Dobry neopren nie wchłania wilgoci i występuje mniejsze prawdopodobieństwo wyślizgnięcia się z ręki ciężarka. Jeśli hantla upadnie na podłogę, to tworzywo, z którego jest wykonana, wytłumi dźwięk i zamortyzuje upadek. Dostępne wagi tego typu hantli to od 0,5 do 5 kilogramów.

hantle

Hantle miękkie są pokryte z zewnątrz materiałem PCV, który jest bardzo miły w dotyku. Ich waga nie przekracza 2 kilogramów. Małe rozmiary dobrze sprawdzą się dla osób o małych dłoniach.

Wnętrze hantli winylowych jest zrobione z betonu, natomiast z zewnątrz są pokryte warstwą winylu. Mają specjalnie żłobione zakończenia, dzięki czemu nie turlają się po podłodze. Wagi tego typu hantli są dostępne od 1,5 do 5 kilogramów. Są większe niż hantle neoprenowe i miękkie.

Zastosowanie gumy w hantlach gumowych ma działanie antypoślizgowe. Produkowane są trzy rodzaje tego typu hantli: całe pokryte gumową powłoką, są one najmniejsze i ważą od 0,5 do 5 kilogramów; hantle z pokrytymi gumą zakończeniami, występują w mniejszych i większych wagach, nawet do 50 kilogramów oraz hantle z gumowanymi talerzami, są one przeznaczone dla osób zaawansowanych w ćwiczeniach siłowych. Można znaleźć talerze w wadze od 7 do 37 kilogramów.

Można też spotkać hantle z uchwytem, zazwyczaj ich powłoka pokryta jest neoprenem lub miękką gąbką. Posiadają one zapięcia na rzepy i sprawdzają się przy ćwiczeniach aerobowych. Niestety, tworzywo, z którego są wykonane łatwo chłonie wilgoć.

Przed zakupem, polecamy zapoznanie się z portalem oladi.pl, który pełni funkcję galerii internetowej między innymi z odzieżą sportową i damską. Na stronie łatwo można porównać oferty różnych producentów i zdobyć o nich informacje.

Poprzedni

Czy życie w mieście szkodzi?

Komu sport szkodzi?

Następny

Dodaj komentarz