Jak mieć kaloryfer na brzuchu?

Tagi , , , , ,

Podczas gdy większość kobiet marzy o tym by być coraz szczuplejszymi, a im mniej ciała tym lepiej, dla mężczyzn ideałem jest jego rozbudowanie. Im więcej mięśni, tym większa satysfakcja. Niewątpliwie dodaje to pewności siebie a także zwiększa atrakcyjność. Płaski i umięśniony brzuch u mężczyzn jest uznawany za seksowny według obu płci. Za tak zwany sześciopak na brzuchu odpowiada rozwinięcie odpowiednich partii mięśni. W tym przypadku są to mięsień prosty oraz skośny. Co zrobić by mieć kaloryfer na brzuchu?

Po pierwsze ciężka praca

Każdy kto może poszczycić się pięknie zarysowanymi mięśniami wie, że jest to prawdziwe wyzwanie. Niektórzy za punkt honoru biorą wyrobienie mięśni naturalnymi metodami, czyli wyciskaniem siódmych potów. Kulturyści zalecają dwa rodzaje treningu, które wytrwale i równolegle prowadzone pozwolą na wymierne efekty. Są to treningi aerobowy oraz siłowy.

Ten pierwszy przyczynia się do zbicia tkanki tłuszczowej, jest także konieczny dla zwiększenia ogólnej kondycji oraz wydolności organizmu. Zwiększa przepływ krwi i dotlenia mięśnie. Pomaga także w regulacji metabolizmu. Będzie doskonałym przygotowaniem do cięższych ćwiczeń. Dodatkowo sprawi, że mięśnie będą rozwijać się równomiernie oraz lepiej ze sobą współpracować.

Należy ćwiczyć trzy, cztery razy w tygodniu i zwiększać długość ćwiczeń o pięć minut tygodniowo, aby nie przyzwyczajać ciała do stałego wysiłku, przez co po pewnym czasie wyniki zatrzymają się w miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest bieganie. Może być uzupełnione w gimnastykę, to jest skłony, przysiady lub pompki. Ćwiczenia przynoszą największe korzyści rano, kiedy ciało jest wypoczęte a także w organizmie nie ma zbyt dużej ilości cukru, dzięki czemu wzrośnie spalanie tłuszczu.

Trening siłowy to etap wymagający największej motywacji gdyż trzeba go wykonywać codziennie. Należy na niego zarezerwować około pół godziny czasu każdorazowo. Wykonujemy kilka ćwiczeń (trzy, cztery) od dwudziestu do pięćdziesięciu powtórzeń. Powinno być wykonane dwanaście serii. Większość ćwiczeń powinno być dobrane do rozwoju mięśnia prostego brzucha, oraz jedno dla skośnych i międzyżebrowych. Trening należy wykonywać jednym ciągiem, a przerwy między ćwiczeniami nie powinny być dłuższe niż trzydzieści sekund. Ćwiczenia powinny być wykonywane dokładnie. Postawmy na jakość a nie ilość.

Niekoniecznie najlepszym ćwiczeniem na brzuch są słynne brzuszki, gdyż po pewnym czasie trenowanie stanie się monotonne. Warto je więc modyfikować i wyszukiwać nowe. Dobrym ćwiczeniem jest unoszenie nóg i bioder leżąc na plecach. Inne to skłony tułowia z uniesionymi nogami. Powyższe bardziej rozwijają mięsień prosty. Mięśnie skośne skorzystają na ćwiczeniu, które polega na unoszeniu miednicy opierając się bokiem łokciem o podłoże.

Dieta

Oczywiście nie bez znaczenia jest także właściwe odżywianie. Przy aktywnym trybie życia należy pamiętać o tym, by była wystarczająco kaloryczna. Jeśli chcemy dodatkowo schudnąć należy pamiętać aby zadbać o stabilny metabolizm. Jemy pięć lub sześć małych posiłków dziennie, które nie będą bogate w cukry i tłuszcze nasycone. Zasada ta dotyczy także napojów. Nawet reklamowane jako naturalne soki kupione w sklepie zawierają dużą ilość cukru. Podobnie należy zrezygnować z picia słodzonej kawy i herbaty. Napoje można zastąpić czystą wodą niegazowaną, wywarami z ziół, zieloną herbatą. Jednak najlepiej organizm nawadnia zwykła woda. Uzupełnianie płynów w czasie intensywnego wysiłku jest konieczne, trzeba pić do dwóch litrów wody dziennie.

Trzeba pamiętać także o uzupełnianiu białka, które jest materiałem budulcowym dla mięśni. Rezygnujemy natomiast z węglowodanów, gdyż w przeciwnym razie efekty mogą być widoczne dopiero po dłuższym czasie (tłuszcz jest spalany dopiero po cukrach). Węglowodany najlepiej zupełnie wyeliminować z diety. Zrezygnować trzeba także z tłuszczów nasyconych obecnych w produktach pochodzenia zwierzęcego takich jak sery, mleko, masło i oczywiście czerwone mięso.

Dieta powinna być bogata w witaminy z grupy B, które znajdują się w zielonych warzywach, a także w zbożach i kaszach takich jak owies, amarantus, cieciorka, soczewica. Witaminy te regulują przewodnictwo w układzie nerwowym, wpływają na samopoczucie, zwiększają witalność i zapał do codziennych ćwiczeń. Odgrywają także dużą rolę w metabolizmie protein co przekłada się z kolei na rozwój mięśni. Niedobór może doprowadzić do ich zaniku.

Pamiętaj!

Aby wypracować wymarzone linie brzucha, których nie wstyd będzie pokazać na plaży w czasie letnich miesięcy trzeba nie lada wysiłku oraz wyrzeczeń. Nie każdy chce tak żyć, dlatego ścisłą dietę można przełamać jednym dniem w tygodniu, kiedy zjadamy wszystko na co mamy ochotę. Bo przecież kaloryfer na brzuchu nie jest naszym obowiązkiem, a i od życia też coś się należy.

Poprzedni

Które diety są skuteczne?

Koktajle na przyrost masy

Następny

Dodaj komentarz