Jak mieć płaski brzuch?

, , Tagi ,

Sekret tkwi w zdrowym i mądrym odżywianiu i aktywności fizycznej. Jak radzą sobie z problemem gwiazdy Hollywood? Stosują dietę South Beach!

Dieta South Beach

Nazywana jest także dietą Plaż Południa. Dietę tę wymyślił amerykański kardiolog dr Artuhr Agatson. Jest ona oparta na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Polega na wprowadzeniu do całodniowego jadłospisu trzech odpowiednio zbilansowanych posiłków, bogatych w tzw. dobre tłuszcze i dobre węglowodany. Przykłady produktów o niskim indeksie glikemicznym: pieczywo, razowe, mleko, wszystkie rodzaje kaszy, orzechy, soja…. Dieta ta składa się z trzech faz. I faza trwa 2 tygodnie. W jej trakcie spożywamy 3 posiłki przygotowywane ściśle według podanych zaleceń. Wykluczamy z jadłospisu: chleb, ryż, ziemniaki, makaron, pieczywo, nabiał, owoce, słodycze, alkohol oraz napoje zawierające kofeinę i teinę. Faza I jest najtrudniejsza do przetrwania ze względu na bardzo duże ograniczenia żywieniowe. Może też pojawić się uczucie zmęczenia, spowodowane nagłym obniżeniem poziomu cukru we krwi. Efekt za to doskonały – utrata wagi 4-6kg i wyraźnie mniejszy brzuszek. II faza polega na stopniowym wprowadzaniu do diety dobrych tłuszczy i węglowodanów. III faza – to właściwie sposób odżywiania na całe życie.

Przeciwwskazania:

  • hipoglikemia
  • cukrzyca (możliwe stosowanie diety po konsultacji z lekarzem)
  • wysoki poziom cholesterolu (możliwe stosowanie diety po zastąpieniu jajek mięsem ryb i białym mięsem drobiowym)

Dieta uważana jest za dietę zdrową, umacniającą dobre nawyki żywieniowe. Nie pojawia się efekt yo-yo. Minusem dla niektórych może być jednak fakt, że przygotowywane posiłki są dość drogie i czasochłonne.

Dieta MUFA

Innym sposobem na płaski brzuch może być dieta MUFA (dieta Liz Vacciarello i Cynthii Sass). Dieta ta oparta jest na jednonienasyconych kwasach tłuszczowych. Trwa 32 dni. Pierwsze 4 dni stanowią swoistą kurację przeciwwzdęciową. Spożywamy wówczas 4 posiłki dziennie (łącznie 1200kcal) co 4 godziny. Wartość kaloryczna każdego posiłku jest jednakowa i wynosi 300kcal. Oprócz tego, wypijamy dziennie 2l wody Cynthii.

Przepis na Wodę Cynthii

Składniki:

1 średniej wielkości ogórek

1 cytryna

1 łyżeczka świeżo startego korzenia imbiru

12 listków świeżej mięty

2 litry niegazowanej wody mineralnej

Ogórek i cytrynę obieramy i kroimy w cienkie plasterki, dodajemy imbir i miętę. Zalewamy wodą mineralną. Napój przygotowujemy wieczorem na następny dzień. Przechowujemy w lodówce. Woda Cynthii ułatwia wypróżnianie i zapobiega wzdęciom. Co można, a czego nie można jeść w czasie pierwszych 4 dni diety?

Produkty dozwolone: pomidory, ogórki, młode marchewki, chude mleko, białe mięso z kurczaka lub indyka, tilapia, ziarno słonecznika, oliwa z oliwek tłoczona na zimno, przyprawy – bazylia, mięta.

Produkty zabronione: kawa, alkohol, kakao i inne napoje (poza wodą Cynthii), sól, cukier i inne przyprawy (z wyjątkiem bazylii i mięty).

W ciągu kolejny 28 dni diety, spożywamy 4 posiłki dziennie (1600kcal) co 4 godziny. Wartość kaloryczna każdego posiłku jest jednakowa i wynosi 400kcal. Do diety włączamy: produkty nieprzetworzone, warzywa, owoce, orzechy, kiełki, białe mięso, ryby, nabiał, sporadycznie białe pieczywo. Drastycznemu ograniczeniu ulega natomiast spożycie: tłuszczów zwierzęcych, przetworów mięsnych, sera żółtego oraz alkoholu. Absolutnie wykluczamy słodycze (dopuszczalna niewielka ilość gorzkiej czekolady). Dieta MUFA, jak każda inna, przynosi najlepsze efekty jeśli jest wspomagana aktywnością fizyczną, a szczególnie ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Daje też wyraźne korzyści zdrowotne, ponieważ powoduje obniżenie złego cholesterolu.

Jak mieć płaski brzuch – zestaw ćwiczeń

By móc cieszyć się pięknym, umięśnionym, płaskim brzuchem, powinniśmy zacząć od regularnego biegania, intensywnej jazdy na rowerze, spinningu oraz ćwiczeń interwałowych. W codziennym treningu znaleźć się powinny także ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, czyli: pompki, przysiady, wykroki, pajacyki, etc.

Poprzedni

Jadłospis w diecie białkowej

Jak pozbyć się rozstępów?

Następny

Dodaj komentarz