Jak mieć płaski brzuch?

, , 22 maja 2014 Tagi

Co roku coraz więcej osób obiecuje sobie, że teraz wszystko się zmieni i na plażę wyjdzie bez wstydu w stroju kąpielowym. Ale jak to zrobić?

Płaski brzuch – dlaczego?

W twojej głowie pojawiło się pytanie „jak mieć płaski brzuch?”. A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek DLACZEGO warto mieć płaski brzuch? Płaski brzuch to nie tylko i wyłącznie seksowna, szczupła sylwetka. To także dbanie o własne zdrowie! Coraz więcej osób choruje i umiera na choroby serca a ich częstą przyczyną jest otyłość brzuszna! Warto, więc zadbać o siebie nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względów zdrowotnych.

Dieta na płaski brzuch

U wielu osób jednak pomimo prawidłowej wagi brzuch jest wyraźnie większy. Odpowiednia dieta w każdej sytuacji jest bardzo pomocna. Powiększony brzuch to często skutek nieodpowiedniego odżywiania się – smażone, tłuste i kaloryczne jedzenie szybko odpłaci nam się w postaci nadprogramowym kilogramów odłożonych w okolicach brzucha. Pierwszym krokiem jest, więc rezygnacja z takiego jedzenia. Nie jest to łatwe, ale zajadają się przez cały czas chipsami i frytkami nie mamy najmniejszej szansy na utratę brzuszka. Kolejnym krokiem jest rezygnacja z zbyt wielkiej ilości cukrów – czyli czekolady, cukierków oraz słodzenia herbaty. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować ze słodkości! Biały cukier można zastąpić cukrem trzcinowym, który jest o wiele zdrowszy, a słodycze można znacznie zmniejszyć, jeżeli nie potrafimy z nich całkowicie zrezygnować. Ważna jest także rezygnacja z tak zwanych pustych węglowodanów, którymi jest białe pieczywo oraz makaron. Lepiej jest je zastąpić pełnoziarnistym jedzeniem, które zawiera błonnik.

Błonnik a płaski brzuch

Błonnik jest bardzo ważnym składnikiem, który pomaga lepiej trawić. A odpowiednie trawienie jest kluczowe jeżeli chcemy mieć płaski brzuch. Często przyczyną większego brzucha są bowiem wzdęcia, które są powodowane przez wiele produktów – chociażby warzywa strączkowe (groch, fasola, bób), kapustę, kalafior a także jabłka! Rezygnacja z tych pokarmów często już po kilku dniach daje niesamowite efekty i brzuch od razu się znacznie zmniejsza.

Woda to podstawa

Prawidłowe żywienie podczas chudnięcia z „brzuszka” to nie tylko odpowiednie jedzenie, ale także odpowiednie picie! Woda niegazowana jest najważniejszym napojem po jaki często powinno się sięgać. Zaleca się picie około 2 litrów wody dziennie i należy trzymać się tej ilości. Woda ma bilans ujemny, oznacza to, że jako jedyny pokarm ma ujemne kalorię! Dzieje się tka ponieważ sama woda ma zero kalorii, a pijąc ją organizm musi ja przetworzyć, a do tego procesu używa tłuszczu i cukrów!

Depositphotos_14900119_s
Fot. Depositphotos

Ćwiczenia na płaski brzuch

Przy płaskim brzuchu bardzo ważne są także odpowiednie ćwiczenia, bez nich nawet stosując dietę nie osiągniemy wystarczająco dobrych rezultatów. Doskonale sprawdzają się ćwiczenia całego organizmu, które pozwalają wszędzie spalić tłuszcz, ale bardzo ważne są także specyficznie ćwiczenia na mięśnie brzucha. Najbardziej znane z nich to tak zwane brzuszki. Prawidłowo wykonywane dają doskonałe rezultaty. Warto jednak pamiętać, aby podczas ich wykonywania nie zakładać rąk za kark! W ten sposób można sobie zrobić krzywdę, ponieważ automatycznie „ciągniemy” kark do góry, a mięśnie nie pracują tak jak powinny. Podczas wykonywania brzuszków powinniśmy czuć jak wyraźnie pracują mięśnie brzucha. Warto także wykonywać ukośne brzuszki, które wzmocnią wyższe partie mięśni brzucha i nadadzą mu lepszy kształt.

Systematyczność jest kluczem

Najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Nie ma co liczyć na to, że efekty zobaczymy po kilku dniach od rozpoczęcia ćwiczeń i diety. Należy poświęcić wiele czasu i sumiennie wykonywać ćwiczenia oraz trzymać się diety. Dzięki systematyczności być może już w najbliższe wakacje zaskoczymy wszystkich na plaży płaskim, pięknie umięśnionym brzuchem?

Poprzedni

Jakie są najlepsze odżywki na masę

Sposoby na płaski brzuch

Następny

Dodaj komentarz