Jak najszybciej schudnąć z ud?

, 15 kwietnia 2015 Tagi , ,

Szczupłe i smukłe uda wielu kobietom wydają się nieosiągalnym ideałem. Czy ten ideał musi pozostać w sferze marzeń? Niekoniecznie. Uda można odchudzić na tyle, by bardzo się do ideału zbliżyć. Do osiągnięcia celu potrzebne będą jednak zaangażowanie i sporo samozaparcia.

Odchudzanie czas zacząć

Jeśli zaczniesz się odchudzać, to pozbędziesz się tkanki tłuszczowej na całym ciele. Nawet jeśli skupisz się na ćwiczeniach angażujących tylko i wyłącznie nogi możesz zgubić tłuszczyk z brzucha, bioder, ramion i całego ciała. Musisz się z tym liczyć – niestety żadne ćwiczenia, nawet izolowane, nie doprowadzą do odchudzenia samych ud. Odchudzisz całe ciało. Gdy już to wiesz możesz przystąpić do realizacji swoich marzeń. A jak najszybciej schudnąć z ud? Łącząc dietę, ćwiczenia, masaże i parę zabiegów kosmetycznych.

Dieta na wyszczuplenie ud

Oprócz typowej diety odchudzającej, zadbaj koniecznie o poprawę cyrkulacji płynów ustrojowych, wzmocnienie naczynek krwionośnych i zmniejszenie przepuszczalności tkanek. To ważne, ponieważ w obrębie ud bardzo często gromadzą się płyny ustrojowe, tłuszcze i toksyny, a pozbycie się ich jest bardzo trudne ze względu na zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i tkanek, która jest skutkiem działania estrogenów – najważniejszych żeńskich hormonów płciowych. Zastoiny te bardzo utrudniają odchudzanie dolnych partii ciała, a przede wszystkim przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Co robić, żeby się ich pozbyć?

Odstaw używki: alkohol, kawę i mocną herbatę, jedz dużo warzyw, które zawierają dużo związków fitohormonalnych oraz pij dużo wody.

Depositphotos_23133006_s
Fot. Depositphotos

Ćwiczenia na schudnięcie z ud

Jeśli chcesz odchudzić i wysmuklić uda skup się na ćwiczeniach, które wykonują baletnice. Są to różnego rodzaju przysiady (plie). Możesz wykonywać je nawet z doskoku i przy okazji. Przysiady odchudzają i wysmuklają uda, a dodatkowo doskonale wpływają na mięśnie brzucha, pośladków i pleców. Kolejnymi ważnymi ćwiczeniami są nożyce oraz wszelkiego rodzaju ćwiczenia w wykroku i wymachy nóg.Możesz też pływać. Warto to robić tym bardziej, że w trakcie pływania możesz skorzystać z deski, dzięki czemu eliminując pracę rąk, będziesz mogła skupić się na udach. Pływanie jest nie tylko ćwiczeniem, ale i genialnym masażem usprawniającym krążenie, szczególnie w obrębie tych części ciała, które w trakcie pływania pracują najintensywniej.

Masaże, body wrapping, kosmetyki antycellulitowe

Wyszczuplanie ud przyspieszysz stosując masaże antycellulitowe i kosmetyki przeciw cellulitowi. Dzięki tym zabiegom poprawisz mikrokrążenie i metabolizm w newralgicznych partiach ciała, przyspieszysz rozpad komórek tłuszczowych zgromadzonych w udach, a potem – przy okazji ćwiczeń – szybciej usuniesz te nieprzyjazne tłuszcze.

Najprostszy masaż możesz wykonać manualnie: rozpocznij go od strony kolan, ujmij fałdę skóry pomiędzy palce i zygzakowatym ruchem przesuwaj dłonie ku górze. Podobnie postępuj ze skórą na całych udach. Jeśli uznasz, że to nie wystarczy zaopatrz się w bańki chińskie – masaż nimi już w ciągu miesiąca wyraźnie wyszczupli uda. Jeśli w charakterze substancji poślizgowej wykorzystasz kosmetyk antycellulitowy efekt będzie jeszcze lepszy.

Odchudzanie ud dla leniwych

Odpoczywając, np. w trakcie oglądania tv, możesz zafundować sobie body wrapping. Zaopatrz się w kosmetyk antycellulitowy (lub wyszczuplający) i folię spożywczą. Wysmaruj uda kosmetykiem, owiń folią i poleż tak około 30 minut. Już kilka takich sesji może wyraźnie zmniejszyć obwód ud. Łącząc wszystkie powyższe elementy wyszczuplisz uda naprawdę szybko i bardzo skutecznie.

Poprzedni

Jak działa BCAA?

Jak przygotować płatki owsiane błyskawiczne?

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak najszybciej schudnąć z ud?”

  1. Według mnie trzeba ćwiczyć i ograniczyć jedzenie. Ja ćwiczyłam przez miesiąc ograniczyłam słodycze i uda wyszczuplały 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz