Jak najszybciej schudnąć?

24 kwietnia 2014 Tagi ,

Nadwaga na pewno nie jest sprzymierzeńcem człowieka. Nie chodzi tu tylko o zniekształconą sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie, które w życiu powinno być zdecydowanym numerem jeden. Chcąc szybko pozbyć się nadmiernych kilogramów musimy mieć na względzie nie tylko upragniony cel, ale również to, na jaką próbę zamierzamy wystawić nasz organizm.

Ekspresowe odchudzanie rzeczywiście jest możliwe, jednak bardzo często okazuje się, że jego efekty są krótkofalowe. Osoby, które w bardzo krótkim czasie zrzucą kilka lub kilkanaście kilogramów zazwyczaj bardzo szybko je odzyskują (często ze zdwojoną siłą). Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, żeby schudnąć szybko, ale równie szybko nie powrócić do dawnej wagi?

Czy dieta błyskawiczna jest rozwiązaniem?
Podstawową kwestią jest pytanie, o jaki rodzaj szybkiego zrzucenia wagi nam chodzi. Kobiety, które mają w planach wielkie wyjście i pragną zmieścić się w ulubioną sukienkę z powodzeniem mogą zastosować tak zwane diety błyskawiczne. Ich działanie faktycznie jest zauważalne, ale również krótkotrwałe. Nie mniej jednak efektem jest zauważalny spadek wagi, który pozwala na komfortowe samopoczucie w ważnym dla nas dniu.

Szybka utrata wagi wiąże się z dużymi, żeby nie powiedzieć ogromnymi wyrzeczeniami. Najczęściej przyjmują one postać drastycznego ograniczenia naszego menu i wykluczenia z niego wszelkich produktów, które zazwyczaj figurują na liście rarytasów. Jeśli Twoim celem jest jak najszybsze pozbycie się nadwagi nieubłagalnie musisz pożegnać się z węglowodanami. Zero słodyczy, cukru w kawie czy herbacie, a nawet owoców, które zawierają cukier (banany). Nasza dieta powinna opierać się na niskokalorycznych produktach bogatych w białko oraz dużych ilościach wody mineralnej Większość osób musi zmienić nie tylko nawyki żywieniowe, ale również pory spożywania posiłków. Szybka utrata wagi wiąże się z częstym spożywaniem pokarmów (najlepiej co 3 h) w małych ilościach.

Co jeść?

Nasze menu powinno obfitować w świeże owoce i warzywa oraz produkty bogate w białko. Dozwolone są sałatki owocowe, ryby, piersi z kurczaka jogurty (ale tylko te bez dodatku cukru) oraz wiele innych, niskokalorycznych produktów. Zdecydowanie powinniśmy unikać tłuszczów w każdej swojej postaci. Potrawy gotujemy na parze lub pieczemy – w odstawkę idzie olej, malec czy tak lubiane przez większość masło.

Twórcy wielu diet błyskawicznych obiecują utratę nawet siedmiu kilogramów w siedem dni, co oznaczałoby, że każdego dnia ciężar naszego ciała zmniejszałby się o jeden kilogram. Wobec takich procesów nasze ciało nie może przejść obojętnie. Organizm reaguje najczęściej obniżeniem odporności, dużą podatnością na stres, roztargnieniem oraz co najgorsze znacznym osłabieniem.


Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby uzbrojenie się w większą cierpliwość i przyjęcie zdrowych nawyków żywieniowych na stałe, co z pewnością zaowocuje promienną cerą, zgrabną sylwetką i zdrowiem!

Poprzedni

Co na rozstępy?

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

Następny

Dodaj komentarz