Jak naturalnie podnieść poziom testosteronu?

, Tagi , ,

Męski, władczy i mobilizujący do działania. Hormon, którego kochają kobiety i przez którego mężczyźni są w stanie przenosić góry – testosteron. Władca męskiego ciała i niezawodny sprzymierzeniec nieprzespanych nocy. To dzięki niemu mężczyźni zachowują sprawność seksualną, to on sprawia, że stają się pociągający dla płci przeciwnej. Kiedy jego poziom spada, mężczyzna staje przed dylematem: farmakologia czy natura? Wybór jest prosty. Przeczytaj i poznaj niezawodne sposoby, aby całkowicie naturalnie podnieść poziom testosteronu.

W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, stres i nieprawidłowe nawyki żywieniowe odbijają się negatywnie na naszych organizmach. Media podają, że coraz większa liczba mężczyzn w wieku produkcyjnym ma problemy z potencją lub wykazuje bezpłodność. Wydaje się, że testosteron, który jest odpowiedzialny za przebieg dojrzewania płciowego i sprawność seksualną nie spełnia swojego zadania. Gdzieś w pośpiechu mężczyźni zatracają swoje pierwotne żądze a wykrzesanie z siebie krzty energii i pożądania zdaje się być niezwykle trudne.

Jak naturalnie podnieść poziom testosteronu?

Terapia farmakologiczna oczywiście jest w stanie z sukcesem podnieść poziom testosteronu, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że im mniej syntetycznych wspomagaczy, tym lepsze nasze zdrowie. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżony poziom tego hormonu coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań, naturalnych sposobów na wzmocnienie libido i podniesienie jakości życia. Niedobory doskwierać mogą szczególnie z upływem lat, kiedy to następuje spadek masy mięśniowej i obniżenie gęstości kości. Zobacz w jaki sposób podnieść poziom testosteronu i dłużej cieszyć się męskością.

Po pierwsze: Ćwicz

Wyniki niezależnych badań jasno potwierdzają: testosteron produkowany jest podczas wysiłku fizycznego. Co to dla Ciebie oznacza? Przede wszystkim okazuje się, że sport to nie tylko zdrowie, ale wręcz konieczny warunek męskości. Najlepsze efekty w tej materii daje trening siłowy. To dzięki niemu kulturyści nie cierpią na niedobory testosteronu. Regularne treningi są w stanie naturalnie zadbać o poziom hormonów w Twoim ciele. Oczywiście nie musisz z dnia na dzień stać się strong manem, ale pewna doza takiego wysiłku jest jak najbardziej wskazana. Najlepsze rezultaty uzyskasz ćwicząc z dużym obciążeniem na małych wysokościach. Pamiętaj jednak, aby jednorazowo trening nie przekraczał czasu 45 minut. Jeśli będziesz ćwiczył więcej, w organizmie wzrośnie poziom kortyzolu, a ten momentalnie spowoduje spadek testosteronu. Wiedzę tą zawdzięczamy przede wszystkim Billowi Kraemerowi, który w latach ’90 ubiegłego stulecia badał zależności treningów siłowych i poziomu wytwarzanych podczas niego hormonów.

Po drugie: Męska dieta

Sposób odżywiania wpływa na cały organizm. Dzięki odpowiednio dobranej i zbilansowanej diecie jesteśmy w stanie wywołać wiele procesów w swoim organizmie. Zintensyfikować te, które nie mają się najlepiej lub zahamować takie, które nie są dla nas korzystne. Z punktu widzenia gospodarki testosteronowej najlepiej działa zwiększenie ilości tłuszczów w diecie. Z pozoru może się to wydawać sprzeczne z pierwszą zasadą, ale w rzeczywistości dieta z ograniczoną ilością tłuszczów powoduje, że ilość testosteronu w męskim organizmie gwałtowanie spada.

Podobnie sprawa ma się z cholesterolem, im więcej go w Twojej diecie tym więcej testosteronu wytworzy Twój organizm. W zasadzie wychodzi na to, że męska dieta to dieta tłusta, dlatego szczególnie polecane jest czerwone mięso. Amatorzy wegetarianizmu raczej nie mają co liczyć na wzrost spowodowany sposobem odżywiania. Szczególnie, jeśli spożywają dużą ilość produktów sojowych, które zawierają fito-estrogreny (roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów).

Po trzecie: Potrzebujesz więcej testosteronu? Schudnij.

Naukowcy nie mają złudzeń, obecność komórek tłuszczowych równoznaczne jest z zwiększeniem poziomu żeńskiego hormonu płciowego (estrogenu) a ten z kolei jest antagonistą testosteronu. Skuteczne podniesienie w organizmie poziomu męskiego hormonu wymaga utraty zbędnych kilogramów. Ni mniej, ni więcej oznacza to, że mężczyzna gruby, to mężczyzna zniewieściały.

Po czwarte: Rozluźnij się

Nadmierny stres wpływa negatywnie na każdy aspekt naszego życia, również na sprawność seksualną i zdrowie psychiczne. Wszelakiego typu nerwice, stany lękowe i załamania są w stanie skutecznie obniżyć poziom testosteronu i wpłynąć ujemnie na jakość męskiego życia. Pojawienie się w organizmie wysokiej ilości kortyzolu automatycznie obniża poziom testosteronu we krwi. Nie pozwól, aby stres Cię zjadał, wyeliminuj go, zajmij się tym, co kochasz i zapomnij o smutkach. Przysłużysz się w ten sposób swojemu ciału a ono się odwdzięczy.

Po piąte: Wysypiaj się

Badania nad zjawiskiem snu zahaczyły również o kwestie męskich hormonów i wykazały, że testosteron produkowany jest w fazie REM. Faza ta zwana jest inaczej momentem szybkich ruchów gałek ocznych i ma miejsce co 90 minut. Ogólna ilość fazy REM to w przypadku młodych osób ok. 25 % całej długości snu (na podstawie Tajemnic snu, A. Borbely, W. Szelenberga i M. Szwed-Szelenberg). Wniosek nasuwa się sam – im dłużej śpisz, tym więcej testosteronu jesteś w stanie wyprodukować.

Po szóste: Unikaj alkoholu i papierosów

Zgubne skutki picia alkoholu są dobrze znane, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że alkohol obniża poziom testosteronu. Dzieje się tak na skutek przekształcania go w estrogen. Nadmiar alkoholu może prowadzić nawet do zmniejszenia jąder i mimo iż wydaje się to śmieszne, w dłuższej perspektywie bardzo szkodzi nieświadomemu mężczyźnie. To samo dotyczy palenia papierosów, dym tytoniowy ujemnie wpływa na funkcjonowanie organizmu zarówno z punku widzenia hormonalnego, jak i całego ustroju.

Po siódme: Bądź pewny siebie

Sceptycy stwierdzą, że łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić, natomiast wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Wyprostowana postawa ciała, pewny uścisk dłoni i poczucie własnej wartości wpływają dodatnio na męską gospodarkę hormonalną. Przeistoczenie swojej postawy w pewną siebie jest w stanie podnieść poziom testosteronu o nawet 20% w ciągu zaledwie dwóch minut.

Sposobów na naturalne podniesienie poziomu testosteronu jest wiele. Jedne wymagają wysiłku fizycznego, inne odpowiedniej diety lub trybu życia, ale każdy z nich przynosi wymierne efekty i na tym polega właśnie magia natury. Sztuczne związki wspomagające męskość, co prawda są skuteczne, ale zawsze trzeba się liczyć z ich konsekwencjami. Sterydy, anaboliki i inne substancje tak szeroko oferowane w dzisiejszych czasach rzadko kiedy okazują się nie mieć ukrytych wad. Naturalne sposoby natomiast dają wolniejszy, ale bezpieczniejszy efekt i co najważniejsze satysfakcję z własnych poczynań. Tak więc, zanim udasz się do apteki po kolejną cudowną pastylkę, wypróbuj naturalne sposoby, a być może okażą się one strzałem w dziesiątkę.

Poprzedni

Zastój w odchudzaniu

Kto może stosować dietę Dukana?

Następny

Dodaj komentarz