Jak oczyścić organizm?

5 maja 2014 Tagi

Wiele osób wraz z nadejściem okresu wiosennego zaczyna zwraca baczniejszą uwagę na swój wygląd i ogólny stan swojego zdrowia. Jest to związane głównie z przypływem zwiększonej energii wynikającej z większych ilości światła słonecznego oraz przypływu świeżości po długim i monotonnym jesienno – zimowym okresie. To właśnie na wiosnę ogromną popularnością zaczynają cieszyć się różnego rodzaju diety redukujące nadmierną wagę oraz oczyszczenie organizmu nazywane również przez wiele osób detoksem organizmu. Żeby podejmowane przez nas działania w tym kierunku odniosły jednak oczekiwany skutek, powinniśmy przestrzegać kilku nader ważnych wskazówek pomocnych w procesie oczyszczania organizmu.

Pozbądź się największych trucicieli

Alkohol – jest to bez wątpienia najbardziej szkodliwa używka dla naszego organizmu. To on właśnie, czy to w postaci przysłowiowej lampki wina czy też wieczornego piwa, jest w stanie w wyjątkowo dużym stopniu zatruwać ludzki organizm. Trafiając do naszego krwiobiegu jest wchłaniany przez cały organizm i zawarty w nim etanol odkłada się praktycznie we wszystkich jego częściach. Odstawienie alkoholu wpływa korzystnie na zwiększenie wydolności naszej wątroby, która odpowiada między innymi za oczyszczanie naszego organizmu.

Nikotyna – znajdująca się w każdym papierosie jest drugim poważnym trucicielem człowieka. Odnosi się to zarówno do osób palących czynnie jak i tych będących w roli palacza biernego, czyli znajdującego się gdzieś obok osoby palącej. Papierosy są tego rodzaju używką, która każdego dnia niejako od nowa zwiększa poziom toksyn w naszym organizmie.

Kofeina – znajdująca się głównie w każdej filiżance kawy wypijanej codziennie rano. Co prawda chociaż nie jest ona jakoś szczególnie mocno szkodliwa dla ludzkiego organizmu, to nie mniej jednak spożywana w większej ilości potrafi go dość poważnie zatruwać. Osoby spożywające większe ilości napojów zawierających kofeinę (kawa, herbata, cola) mogą być nieco bardziej podatne na częściej występujące w ich organizmie stany zapalne.

Odstawiając lub przynajmniej bardzo znacznie redukując powyższego rodzaju używki poprawimy nie tylko swój wygląd zewnętrzny, ale zmieniamy również nasze samopoczucie i nastrój. Kolejnym krokiem oczyszczania naszego organizmu jest;

Przestrzeganie właściwych zasad żywienia

Zasada ta odnosi się w głównej mierze do przynajmniej częściowego zredukowania sztucznego jedzenia. Czy nam się to podoba czy też nie, przeciętny obywatel naszego kraju w ciągu jednego roku zjada około 2kg. różnego rodzaju środków chemicznych zawartych w większości artykułów spożywczych różnego pochodzenia. Równie duże spustoszenia w naszym organizmie dokonują pokarmy spożywane w coraz popularniejszych obecnie w naszym kraju barach szybkiego jedzenia – fast food. Zamiast tego warto postawić na indywidualne przygotowywanie pokarmów opierających się o zdrową żywność. Należy również zadbać o zwiększenie w swoim jadłospisie ilości spożywanych jogurtów i innych produktów zawierających w swoim składzie żywe kultury bakterii.

Oprócz jedzenia innym równie ważnym czynnikiem jest ograniczenie, a najlepiej całkowite wyeliminowanie kolorowych napojów gazowanych zawierających duże ilości sztucznych barwników i wielu innych składników zatruwających ludzki organizm. Napoje te najlepiej jest zastąpić czystą wodą niegazowaną, gdyż poza tym, że jest ona najzdrowsza dla każdego człowieka to wpływa również korzystnie na proces odchudzania.

Poprzedni

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Dieta według grupy krwi

Następny

Dodaj komentarz