Jak odkwasić organizm?

Tagi

Gdy w naszym ciele zaczyna zalegać nieco znaczniejsza nadwyżka kwasów, może prowadzić to do zaburzeń pracy organizmu. Aby odkwasić swój organizm, należy dowiedzieć się, które z pokarmów są zasadotwórcze, a które kwasotwórcze i według zdobytej wiedzy zacząć w odpowiedni sposób układać swój jadłospis. Niestety, decydując się na właściwego rodzaju dietę i sposób żywienia, trzeba wyrzec się wielu produktów, jak na przykład mięsa, żółtych serów, wszelkich produktów zawierających duże ilości białego cukru, soli, syntetycznych substancji słodzących, czekolady, kakao, kawy i czarnej herbaty, białej mąki i jej produktów pochodnych, białego ryżu, gazowanych napoi, kukurydzy, fioletowych owoców, dżemów, lodów, drożdży, octu, keczupu, alkoholu, musztardy, czyli naszych prawie wszystkich ulubionych dań. Jeśli w takim razie musimy się pozbyć z codziennej diety aż tylu produktów, to…

– co możemy jeść?

Warzywa, owoce i orzechy można na diecie odkwaszającej organizm jeść w zasadzie bez ograniczeń. Dodatkowo w naszym jadłospisie może pojawić się biały ser, curry, przetwory sojowe, otręby, przetwory z orkiszu, oliwki, daktyle, śmietana, majonez, pełnoziarnisty chleb, kefiry czy jogurty naturalne, piwo, ryby, jaja oraz brązowy ryż. Jak widać, lista dozwolonych produktów jest stosunkowo dosyć szeroka i tylko od nas samych zależy, z jakim nastawieniem do niej podejdziemy. Jest ona na tyle szeroka i o wiele bardziej zdrowa niż nasze zwykłe menu, że pozwoli nam na odkwaszenie organizmu.

Jak jemy?

Oprócz zwężenia listy przyjmowanego jedzenia, należy pamiętać również o higienie spożywania posiłków. Na tej diecie kategorycznie nie można się przejadać. Trzeba skończyć jedzenie w czasie, gdy jest się już sytym, lecz nie przejedzonym. Posiłki należy spożywać powoli, aby uniknąć niestrawności. Należy pamiętać również o zachowaniu harmonogramu spożywania posiłków, czyli w miarę możliwości jeść zawsze o tych samych porach. Chcąc oczyścić swój organizm warto również oczyścić swoje jelita. Można zrobić to za pomocą lewatywy, lub odpowiednich masażów brzucha, które pobudzają pracę jelit. Możliwy jest również masaż odkwaszający całe ciało, masaż ten uwalnia toksyny zalegające wprost pod skórą jak też w doskonały sposób poprawia ukrwienie skóry oraz jej jędrność. Jeżeli chcemy odkwasić swój organizm szybko, bez radykalnego zmieniania diety, możemy zakupić w jednym ze sprawdzonych sklepów internetowych proszek zasadowy. Proszek ten spożywany w regularny sposób potrafi przynieść wiele korzyści dla organizmu: usuwa nadmiar kwasów, poprawia trawienie, dodaje energii i poprawia skuteczność diet odchudzających. U niektórych osób może w tej chwili powstać pytanie:

Po co właściwie odkwaszać organizm?

Zakwaszenie organizmu prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych, związanych z układem pokarmowym, odpornościowym, metabolizmem i z wieloma zaburzeniami pracy ludzkiego ciała. Odkwaszenie organizmu z pewnością wyjdzie nam na zdrowie i w doskonały sposób poprawi nasze samopoczucie.

Poprzedni

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Następny

Dodaj komentarz