Jak orbitrek wpływa na naszą kondycję?

, Tagi ,

Orbitrek to wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń całego ciała. Systematycznie znajduje ono coraz większą liczbę amatorów, którzy decydują się na jego zakup. Taki stan rzeczy uwarunkowany jest wieloma czynnikami, a przede wszystkim tym, że ćwiczenia na orbitreku doskonale wpływają na naszą kondycję fizyczną.

Ćwiczenia na orbitreku aktywizują aż 90 procent mięśni znajdujących się w ludzkim ciele. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę niezwykłe osiągnięcie, ponieważ wszystko to daje nam jedno urządzenie i nie ma konieczności robienia w domu wielkiej siłowni. Trening obejmuje więc pracę mięśni ud, łydek, brzucha, pośladków, grzbietu oraz barków. Regularne ćwiczenia nie tylko pozwolą nam osiągnąć idealne ciało ale również kondycję, której pozazdrościłby nam nie jeden sportowiec.

Zalety treningu na orbitreku

Jak już wspomniałam orbitreki doskonałe wpływają na poprawę naszej kondycji, jednak nie dzieje się to bezwarunkowo. Żeby zwiększyć swoją wydolność niezbędną są regularne i umiejętnie wykonywane treningi. W innym przypadku nie należałoby liczyć na cuda. Trzeba myśleć logicznie i zrozumieć, że jednorazowy trening raz w tygodniu na pewno nie poprawi ani naszej sylwetki, ani kondycji. Podobnie jak w kwestii innych ćwiczeń, tak również w przypadku ćwiczeń na orbitreku liczy się przede wszystkim systematyczność i oczywiście odrobina samozaparcia.

Orbitrek posiada jeszcze wiele innych zalet. Wart wspomnieć, że z powodzeniem mogą go używać osoby w podeszłym wieku, bez ryzyka pojawienia się kontuzji, czy problemów ze stawami. Orbitreki wywołują ruch eliptyczny, co oznacza, że przez cały czas trwania ćwiczeń nogi odrywają się od podłoża i są mniej narażone na powyższe przypadłości.

Używając orbitreka należy pamiętać również o kolejności ćwiczeń, na którą składa się: rozgrzewka, ćwiczenia właściwe oraz na końcu rozciągające. Jest to oczywiście podstawowa, złota zasada jakiegokolwiek treningu, która ma na celu uchronić nas przed kontuzjami, czy innymi dolegliwościami, jednak zawsze warto ją przypomnieć. Bagatelizując rozgrzewkę narażamy się na poważne kontuzje związane przede wszystkim z nadrywaniem zastygłych mięśni, co wymaga dłuższej rekonwalescencji i jest bardzo bolesne.

Poprzedni

Czy można schudnąć bez profesjonalnego sprzętu?

Najlepsze propozycje aktywności dla kobiet

Następny

Dodaj komentarz