Jak podnieść libido?

20 kwietnia 2015 Tagi , , , , ,

Problem niskiego libido dotyka coraz większej grupy mężczyzn i kobiet. Szybki styl życia, stres i przemęczenie niekorzystnie wpływają na potencję. Sprawiają one, że pary i małżeństwa oddalają się od siebie i nie czerpią radości z bliskości w łóżku. Warto zaznaczyć, że przyjemność z seksu jest bardzo ważna dla każdego związku, dlatego powinniśmy wiedzieć jak podnieść libido i na nowo odkryć swoją seksualność.

Panowie zazwyczaj nie mają większych trudności z czerpaniem przyjemności z seksu i przeżywaniem orgazmu. Problem ten dotyczy zazwyczaj ich partnerek, które niejednokrotnie wstydzą się rozmawiać na ten temat ze swoimi mężczyznami i udają orgazmy. Panowie nie mają więc szansy dowiedzieć się jak doprowadzić swoją partnerkę do rozkoszy. Sfrustrowane panie zaczynają unikać współżycia, co może doprowadzić w dłuższym okresie do rozpadu związku.

Co może być przyczyną u mężczyzn?

Niskie libido u panów najczęściej wiąże się ze złą dietą, paleniem papierosów i piciem dużych ilości alkoholu, a także ze stresującym stylem życia. Czynniki te zaburzają funkcjonowanie naczyń krwionośnych odpowiedzialnych za wzwód członka oraz wpływają niekorzystnie na wydzielanie hormonów płciowych. Ponadto z ich powodu pogarsza się jakość nasienia – jest w nim mniej plemników oraz są one mniej ruchliwe. Panowie powinni więc przyjrzeć się swojej codziennej diecie i wyeliminować stres, by ich życie seksualne było lepszej jakości. Jeśli zmiany te nie pomogą, mężczyźni powinni udać się na wizytę do lekarza rodzinnego lub seksuologa, którzy sprawdzą czy niskie libido nie jest spowodowane chorobą.

Przyczyny niskiego libido u kobiet

Kobiety mają niskie libido najczęściej z powodu kompleksów na temat własnego wyglądu lub z powodu nieznajomości własnego ciała. Panie często wstydzą się swoich piersi, brzucha czy pupy – zwłaszcza po okresie ciąży, porodzie i karmieniu piersią. Wydaje im się wtedy, że ich ciało nie podnieca partnera lub że poszczególne jego części przestały być atrakcyjne. Ważne jest więc, by panowie przekonywali swoje kochanki o ich ponętności nie tylko w łóżku, ale i na co dzień. Kluczową rolę odgrywają małe gesty np. powiedzenie partnerce, że ma piękne nogi, gdy założy spódnicę lub podkreślenie, że jej piersi mają wspaniały kształt, gdy ma na sobie bluzkę z dekoltem. Dobrym pomysłem może być również zabranie kochanki do sklepu z bielizną lub przygotowanie romantycznej kolacji przy świecach. Takie zachowania sprawiają, że kobiety otwierają się na seks i są bardziej skłonne do eksperymentowania.

Jak podnieść libido?

Nasza kultura przez lata nie pozwalała kobietom na otwarte mówienie o swoich potrzebach seksualnych i zbudowała swoisty mur milczenia w tym temacie. Matki nie mówiły o seksie córkom, gdyż same nigdy nie rozmawiały na ten temat ze swoimi matkami. Przez to panie często nie wiedzą nawet jak są zbudowane ich genitalia, a masturbację uznają ze coś grzesznego. Ich wiedza na temat budowy własnego ciała ogranicza się więc do teorii wyniesionej z lekcji biologii. Większość kobiet nigdy nie obejrzała swojej pochwy i warg sromowych w lusterku, a część nie wie nawet gdzie znajduje się ich łechtaczka. Należy zaznaczyć, że kobieta nie będzie mieć większego libido, jeśli nie zapozna się ze swoim ciałem oraz jego reakcjami na różne pieszczoty. Partnerzy powinni więc zachęcać swoje kochanki do odkrywania swojej kobiecości poprzez samodzielne pieszczoty, które pozwolą na znalezienie im ich najwrażliwszych punktów.

Warto pamiętać, że w sypialni nie ma problemów, których nie dałoby się rozwiązać. Nie bójmy się więc rozmawiać o seksie, gdyż jest to jedna z najważniejszych sfer naszego życia.

Poprzedni

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Najbardziej kaloryczne produkty

Następny

Dodaj komentarz