Jak pozbyć się brzucha u mężczyzn?

Tagi , , ,

Jeżeli masz wrażenie, że ważysz trochę za dużo, a poza tym miewasz problemy z mierzeniem ubrań w sklepie, to znaczy że rzeczywiście przyszedł już czas, żeby schudnąć. Mężczyznom trudnej przychodzi podjęcie decyzji o walce z nadwagą. Jednak charakterystyczny dla wielu panów brzuszek na pewno nie jest ozdobą, trzeba więc coś z nim zrobić. Są różne sposoby, aby schudnąć, jednak może to zająć trochę czasu. Ważne jest także wsparcie ze strony bliskich.

Dlaczego masz nadwagę?

Na to, że mężczyźni tyją ma wpływ wiele rzeczy. Ważny jest wiek, wzrost i jak dużo ćwiczysz. Nie da się znaleźć tylko jednego powodu. Ważne jest jednak to, że spożywasz więcej energii niż twój organizm wydatkuje. Energia jest oczywiście potrzebna organizmowi do funkcjonowania. Pochodzi ona z tego, co jesz i pijesz. Czasem oznacza to że jesz i pijesz za dużo, innym razem, że za mało się ruszasz. Często nie ilość pożywienia jest problemem, a jego jakość.

Więcej ruchu

Ruch jest zawsze wskazany. Im bardziej siedzący tryb życia prowadzisz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że to właśnie brak ruchu jest Twoim problemem. Po prostu musisz więcej się ruszać, żeby spalić więcej energii. Problem z otyłością brzuszną – tak bowiem nazywa się fachowo ten rodzaj problemu, z którym panowie radzą sobie najtrudniej – wiąże się zwykle z nadwagą. Mogą się w związku z tym pojawić kłopoty z nadmiernie przeciążonymi stawami. Regularne bieganie lub choćby długie spacery, to sposób na odzyskanie sprawności fizycznej. Również inne formy aktywności fizycznej zdecydowanie mogą pomóc.

Co należy jeść?

Różne produkty spożywcze i napoje zawierają różne ilości kalorii. Jeśli często jesz rzeczy o wysokiej wartości energetycznej, to jej nadmiar przechowywany jest w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. W celu zmniejszenia masy ciała ogranicz spożycie produktów, które są bogate w kalorie, ale mają niewiele składników odżywczych. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Chodzi o chipsy ziemniaczane, tłusty ser, słodycze, alkohol, słodkie napoje, słodzone soki, lody i ciastka. Zamiast nich powinieneś spożywać produkty, które zawierają zdrowe składniki odżywcze, ale nie mają tak dużo kalorii. Dobre są warzywa i owoce.

Jak pozbyć się brzucha? pory posiłków !

Spore znaczenie ma również regularne odżywianie się. Jeżeli przyzwyczaimy organizm do spożywania śniadań, obiadów i kolacji o stałych porach, nie będzie potrzeby gromadzenia zapasów w organizmie. Najważniejszym posiłkiem jest śniadanie i ono jako jedyny posiłek w ciągu dnia powinno być dość obfite. Obiad może być lekki – ale to jeszcze zależy od tego o której jest spożywany. Ważne jest tez o której spożywa się kolację. Mówi się, żeby nie jeść na 3-4 godziny przed snem. To prawda, ale najlepiej przyjąć, że nie powinno się jeść po 19. Wtedy rano będziesz głodny i zjesz porządne śniadanie. Problem z tym jak pozbyć się brzucha u mężczyzn od dawna nurtuje dietetyków. Jak na razie nie wynaleźli oni jednego skutecznego sposobu. Trzeba więc na własną rękę wybierać spośród dostępnych metod, takich jak te, zaprezentowane powyżej.

Poprzedni

Dokładny jadłospis diety kapuścianej

Dieta dla dzieci z refluksem żołądkowym

Następny

Dodaj komentarz