Jak pozbyć się cellulitu?

Tagi

Cellulit to coś, co straszy i spędza sen z powiek coraz większej ilości kobiet. Dotyka on wielu kobiet, nawet tych młodych i w pewien sposób wysportowanych. Cellulit pojawia się na ciele nawet osiemdziesięciu procent kobiet na całym świecie. Jego skuteczne pozbycie się jest na pewno w pełni możliwe i bardzo pożądane przez wszystkie panie go posiadające, w końcu nie wygląda zbytnio estetycznie. Proces pozbywania się cellulitu jest jednak dosyć długi i mozolny, co nie znaczy, że pozbawiony sensu, możliwe jest, bowiem pozbycie się tak zwanej „pomarańczowej skórki” na zawsze. Cellulit występuje zazwyczaj na nogach i w okolicach brzucha. Atakuje głównie uda, pośladki oraz biodra, a w niektórych typowo skrajnych wypadkach może być widoczny właśnie nawet na brzuchu.

Przyczyny pojawienia się cellulitu

Jedną z przyczyn występowania cellulitu jest nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak głównie przez znaczny nadmiar wody, toksyn oraz zaburzoną przemianę materii. Niektóre kobiety mogą być również genetycznie uwarunkowane do posiadania cellulitu, z powodu posiadania typowo kobiecego hormonu, jakim jest estrogen. Oczywiście nie można zrzucać całej winy na swój organizm. Cellulit jest głównie wynikiem braku ruchu i mało aktywnego trybu życia. Także zła dieta, kąpiele w zbyt gorącej wodzie oraz zbyt częste i długie opalanie prowadzą do tworzenia się na ciele kobiet pomarańczowej skórki. Wiele osób myśli, że aby pozbyć się cellulitu, wystarczy schudnąć. Jest to myślenie błędne, ponieważ cellulit nie występuje tylko u osób otyłych czy z nadwagą, ale również u tych dużo szczuplejszych. Również ciąża i niewłaściwie dobrane kosmetyki potrafią się przyczynić do występowania tego jakże niechcianego widoku.

Pozbywamy się cellulitu

Jeżeli jednak chcemy zdecydować się na odchudzanie, warto w tym samym czasie zacząć usuwanie cellulitu. Najlepszym sposobem będzie zwiększenie aktywności fizycznej. Pomoże to nie tylko w pozbyciu się cellulitu, lecz również w zgubieniu kilogramów, zwiększeniu odporności oraz poprawieniu kondycji. Aktywność fizyczna ma wpływ na układ limfatyczny, którego zadaniem w naszym organizmie jest pozbywanie się toksyn. Jeśli zwiększymy wydajność tego układu, pomoże nam to w pozbyciu się cellulitu. Podczas uprawiania sportu nasze mięśnie dużo bardziej intensywnie pracują, co skutkuje rozbijaniem się tkanki tłuszczowej. Warto dowiedzieć się u profesjonalistów, jakie ćwiczenia szczególnie pomagają w pozbyciu się pomarańczowej skórki. W zależności od preferencji i możliwości można zacząć biegać, spacerować lub jeździć rowerem. Wszystkie te trzy aktywności są ćwiczeniami aeorobowymi, szczególnie pobudzającymi spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak wolimy ćwiczyć w domu, również nie ma problemu. Popularne ćwiczenia, takie jak przysiady, wymachy czy rowerki również pobudzają nasz organizm do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ćwicząc, należy pamiętać o tym, aby trening był w miarę regularny. Możemy ćwiczyć nawet lekko, bez zbędnego przemęczenia się, lecz należy pamiętać, by treningi były częste i wykonywane w miarę regularnie.

Poprzedni

Wspomaganie odchudzania – proste metody na schudnięcie

Jak odkwasić organizm?

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak pozbyć się cellulitu?”

  1. a ja z perspektywy osoby, której żadnej zabiegi domowe nie pomogły, mogę polecić Cavi Lipo. naprawdę warto!!! po całej serii z ud spadło po 3cm i w talii aż 5. także nie ma na co czekać

    Odpowiedz

Dodaj komentarz