Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Tagi

Przyczyną występowania u niektórych osób nazbyt wysokiej wagi bywa dość często nadmiar wody zgromadzonej w ich ciele. Przez nagromadzenie wody nasz brzuch staje się bardziej wzdęty a ciało znaczniej opuchnięte, my sami natomiast czujemy się ciężsi niż jesteśmy w rzeczywistości.

Przyczyny zbyt dużego nadmiaru wody

U kobiet przyczyną zaburzeń gospodarki wody w ciele jest zazwyczaj przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, które mają wpływ na zaburzenie gospodarki hormonalnej. Innymi przyczynami, niesprzężonymi z płcią, są bez wątpienia wyjątkowo mało aktywny tryb życia, nadmiar soli w diecie czy też picie zbyt małej ilości wody. Jeśli nie dostarczamy swojemu ciało wystarczającej ilości płynów, organizm magazynuje już zdobytą wodę. Aby pozbyć się nadmiaru wody w organizmie, należy przede wszystkim zacząć pić jej więcej, zwłaszcza niegazowanej i bezsmakowej. Dodanie do wody cytryny dodatkowo zwiększa jej właściwości moczopędne, co pomoże na jeszcze szybsze usunięcie toksyn z organizmu. Alkohol ma natomiast właściwości odwrotne do wody, czyli odwadniające nasz organizm, nasz organizm tracąc duże ilości wody, magazynuje to, co pozostało. Żeby temu zapobiec należy, zatem wystrzegać się alkoholu, zwłaszcza tego spożywanego w nadmiarze.

Co jeść?

Także jedzenie ma wpływ na naszą gospodarkę wodną. Szczególnie dobrze działa na nas seler mający doskonałe właściwości moczopędne, przyspiesza metabolizm oraz ma w sobie wiele niezbędnych witamin i minerałów. Warto również włączyć do naszej diety rośliny strączkowe tego typu jak soczewica, groch, fasola czy niedocenianą często soję. Jeśli nie przepadasz za warzywami, a lubisz owoce, to warto jeść na pewno arbuzy. Są one bogatym źródłem wody, mają mało kalorii i są bardzo smaczne no i moczopędne. Zawierają one również wiele drogocennego dla naszego zdrowia potasu. To dzięki niemu możemy właśnie w skuteczny sposób oczyścić nasze nerki.

A czego nie jeść?

Warto unikać słonych rzeczy, mocno przetworzonych, takich jak paluszki czy chipsy. Nie dość, że takie przekąski są tuczące, to jeszcze zawarty w soli sód zatrzymuje duże ilości wody w ciele. Nie należy również jeść słodyczy i zbyt tłustych przetworów mlecznych. W taki sposób nie tylko pozbędziemy się zbędnej wody z organizmu, lecz również zgubimy trochę nadprogramowych kilogramów. Warto również sięgnąć po typowo babcine sposoby, czyli osławione ziołowe herbaty. Pite regularnie, oczyszczają w doskonały sposób nasz organizm z toksyn, co więcej jest to rozwiązanie tanie i przyjemne. W tym celu można pić herbatę pokrzywową, z brzozy lub skrzypu. Jeśli ktoś chce poprawić stan swojego ciała, warto wybrać się na specjalistyczny masaż. Nazywa się on drenażem limfatycznym i ma za zadanie pobudzenie układu limfatycznego, który oczyszcza ciało ze szkodliwych produktów przemiany materii. Taki masaż regeneruje również ciało i pobudza krążenie.
W wyjątkowo trudnych i niebezpiecznych dla zdrowia przypadkach można również sięgnąć po środki farmakologiczne przyczyniające się do usprawnienia pozbywania się wody z organizmu.

Poprzedni

Jak odkwasić organizm?

Jak oczyścić organizm?

Następny

Dodaj komentarz