Jak schudnąć dwa kilogramy w tydzień?

6 maja 2015 Tagi , ,

W okresie przedwakacyjnym, z jakim mamy do czynienia w chwili obecnej, niemal każdy stara się zrzucić parę zbędnych kilogramów. Wszyscy doskonale zdają sobie jednak sprawę z tego, że nie jest to tak prosta sprawa, a nagły spadek wagi można uznać za co najmniej niepokojący, głównie dla własnego zdrowia. Jak zatem sprawić, by schudnąć 2 kilogramy w tydzień, a jednocześnie zachować odpowiednią kondycję, wygląd oraz oczywiście zdrowie? W naszym artykule postaramy się wyjaśnić podstawy tego procesu.

Jak schudnąć dwa kilogramy w tydzień?

Nie od dziś mówi się, że „ruch to zdrowie” – i jest to jedno z najprawdziwszych powiedzeń, jakie do tej pory wymyślono. Ruch bowiem nie tylko pozwala naszemu organizmowi wydzielać endorfinę (tak zwany hormon szczęścia), ale jest też doskonałym sposobem na spalanie tłuszczu – czyli naszej zmory.

Jeżeli do tej pory w naszym życiu było stosunkowo mało ruchu, nie możemy forsować tempa i zmuszać naszego organizmu do nadmiernego wysiłku. Liczne badania, przede wszystkim nielaboratoryjne, udowodniły, że metoda małych kroczków jest tutaj idealna. Zaczynamy zatem od kilku ćwiczeń, a nasz organizm – w miarę upływu czasu – jest w stanie przyjmować więcej. Stopniowo więc dodajemy aktywności, aż te staną się dla naszego ciała czymś naturalnym.

W ruchu nastawiającym się na zrzucanie wagi liczy się jeszcze jeden czynnik – regularność. Tutaj nie możemy zrobić dnia przerwy, „zawiesić” naszego organizmu – tylko nie robiąc tego osiągniemy idealny efekt!

Depositphotos_11174388_s
Fot. Depositphotos

Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu

Choć ruch jest absolutnie czynnikiem najważniejszym w procesie zrzucania wagi, równie ważna jest tutaj dieta. Wbrew temu, co sądzą niektóre strony, nie da się ustalić jednej diety dla wszystkich osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów. Tutaj do akcji powinien wkroczyć dietetyk z opracowanym dla nas indywidualnie planem żywienia. Czy jest on wymagany? Oczywiście, że nie! Możemy pójść drogą zdroworozsądkową, samemu myśląc, co będzie dla nas dobre. Jeżeli będziemy ze sobą szczerzy i zrezygnujemy z niezdrowych oraz ciężkich dań, osiągniemy sukces.

Silna wola – ją trzeba mieć!

W odchudzaniu znaczenia mają również czynniki psychiczne. Silną wolę posiada nie każdy – z odrobiną wysiłku każdy może ją jednak wyrobić. A należy uwierzyć, że jest to coś, co ma ogromny wpływ na całe odchudzanie.

Proces odchudzania, w szczególności ten długotrwały, nie należy do najłatwiejszych. W jego trakcie musimy się zdobyć na całe mnóstwo wyrzeczeń, a jednocześnie pokonać siebie i zacząć robić coś regularnie, bez żadnych wymówek, bez chwili słabości. Mimo wszystko wiele osób udowodniło, jak chudnąć 2 kg tygodniowo i jakie efekty jest w stanie przynieść dobra dieta oraz odpowiednie ilości ruchu. Dlatego właśnie z pewnością jest to warte spróbowania. Cóż bowiem tracimy, oprócz kilku zbędnych kilogramów (w przypadku powodzenia będzie ich więcej niz kilka?

Poprzedni

Jak dużo schudnąć?

Ile kalorii mają gotowane ziemniaki?

Następny

Dodaj komentarz