Jak szybko i efektywnie schudnąć?

Tagi ,

Szybka utrata wagi wcale nie musi wiązać się z drakońskimi dietami, przez które czujemy się osłabieni, rozdrażnieni i pozbawieni chęci do życia. Okazuje się, że odpowiednia zmiana codziennych nawyków żywieniowych i kilka sprytnych sposobów na oszukanie naszego organizmu mogą zdziałać cuda.

Jedz mniej ale częściej

Zamiast trzech obfitych posiłków dziennie jedz częściej, ale mniej. Podziel porcje na pół, a zobaczysz jak organizm w cudowny sposób odwdzięcza Ci się za takie dobrodziejstwo. Mniejsze posiłki dają mu znak, żeby nie przechowywał pożywienia w postaci tłuszczu, a zużywał je, jako energię. W ten prosty sposób przyspieszysz również swój metabolizm, dzięki czemu schudniesz szybciej i poczujesz się lepiej.

Jedz wolniej

Jeśli jesz w pośpiechu, łykając duże kęsy jedzenia nie tylko stwarzasz doskonałe warunki do odkładania się tłuszczu, ale również szkodzisz swojemu zdrowiu. Kiedy jesz w pośpiechu Twój mózg zwyczajnie nie daje Ci znaków, że jesteś już najedzony, dlatego przyjmujesz więcej pożywienia niż miałoby to miejsce podczas normalnego posiłku. Jeśli zaczniesz jeść powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs nasycisz się szybciej i dostarczysz organizmowi o wiele mniej kalorii.

Zwracaj uwagę na to, co jesz

Produkty, jakie przyjmujesz na co dzień mają najważniejsze znaczenie w procesie odchudzania. Optymalnie zbilansowana dieta (nie głodówka!) pozwoli Ci schudnąć i zachować zdrowie. Postaw na produkty bogate w witaminy i składniki mineralne, nie stroń od warzyw i owoców, zacznij doceniać wodę i zieloną herbatę. Stojąc przed sklepową półką zacznij zwracać uwagę na to, co wkładasz do swojego koszyka. Czytając etykiety na produktach będziesz świadoma tego, co jesz i z pełną świadomością będziesz mogła powiedzieć, że odżywiasz się zdrowo.

Nie doprowadzaj się do wilczego głodu

Skrajna postać głodu to najgorsze, co może spotkać osobę, która się odchudza. Dlaczego? Dlatego, że nasz mózg nie pracuje wtedy logicznie i jesteśmy w stanie zjeść wtedy nawet trzy razy więcej niż normalnie! Jemy nie tylko szybko, ale również wszystko to co mamy pod ręką.

Nie unikaj aktywności fizycznej

Sama utrata wagi to nie wszystko – jeśli chcesz pięknie wyglądać musisz zadbać także o kondycję i stan swoich mięśni. Pamiętaj, że nagła utrata wagi to zwisająca skóra i pojawiające się rozstępy, których nie unikniesz leżąc wygodnie na kanapie. Zacznij od krótkich, niezbyt forsujących treningów, żeby potem stopniowo zwiększać ich intensywność. Jeśli nie lubisz żmudnych przysiadów czy brzuszków postaw na to, co przyciąga Twoją uwagę. Możesz jeździć rowerem, biegać, jeździć na rolkach czy ćwiczyć pilates. Pamiętaj, że aktywność fizyczna to podstawa odchudzania.

Poprzedni

Sport sposobem na życie!

Co na rozstępy?

Następny

Dodaj komentarz