Jak szybko oczyścić organizm?

8 lipca 2021 Tagi , , , , , ,

Każdy z nas przynajmniej kilka razy w roku powinien postarać się oczyścić swój organizm z toksyn. Jest to niezwykle ważne, gdyż nieodpowiednia dieta, wysokokaloryczne, słodkie przekąski i alkohol sprawiają, że w naszym ciele gromadzą się ogromne ilości szkodliwych substancji, które zatruwają organizm, sprawiając, że czujemy się źle i jesteśmy bardziej podatni na wszelkie wirusy i infekcje. Na szczęście istnieje szereg sposobów, które pomagają w przywróceniu naszego ciała do prawidłowej równowagi.

Jak objawia się nadmiar toksyn w organizmie?

Czasami nie jesteśmy nawet świadomi tego, jak bardzo zanieczyszczony jest nasz organizm. Objawem mogą być powtarzające się, częste bóle głowy i stawów oraz nieustające uczucie przemęczenia. Bagatelizowanie tych problemów może prowadzić do chorób serca, a w najgorszym przypadku powstawania nowotworów. Co więcej, toksyny zalegające w ciele człowieka są również najczęstszym powodem utrzymującej się nadwagi. Warto więc zastanowić się nad trybem życia i jakością spożywanych posiłków, żeby w przyszłości móc uniknąć podobnych komplikacji.

Jak oczyścić organizm?

Jednym z dość popularnych sposobów na pozbycie się toksyn z organizmu są tak zwane głodówki, które dziś ukrywa się pod nazwą „diety hollywoodzkiej”. Jest to około dwutygodniowy proces, który pozwoli nam przywrócić naszemu ciału odpowiednią równowagę. Bardzo ważne jest, żeby nie rozpoczynać głodówki z dnia na dzień. Musi ona być poprzedzona tygodniowym okresem, który przygotuje nas na kolejne – nazwijmy to – suche dni. Podczas jego trwania powinniśmy usunąć z naszego menu produkty mięsne i brać tabletki przeczyszczające o dosyć łagodnym działaniu. Praktyki te pozwolą na przygotowanie naszego organizmu na ostateczną kurację oczyszczającą.

 Oczyszczanie
Oczyszczanie

Właściwy etap tak zwanej głodówki nie powinien trwać więcej niż 10 dni. W tym czasie całkowicie odstawiamy jedzenie, pijąc jednocześnie duże ilości niegazowanej wody mineralnej. Działanie płynu ma zniwelować uczucie głodu oraz zapobiec wynikającym z niego bólom głowy. Głodówka jest czasem bardzo ciężkim dla każdego człowieka i zawsze należy pamiętać o tym, że przed jej rozpoczęciem konieczna jest konsultacja lekarska. Powrót do normalnego odżywiania również musi być stopniowy. Po zakończeniu głodówki przez kolejny tydzień należy wybierać lekkie, najlepiej wegetariańskie posiłki. Mięso wprowadzamy do menu stopniowo.

Niestety nie każdy z nas jest w stanie podjąć się głodówki, czy to z przyczyn zdrowotnych, czy innych. Na rynku farmaceutycznym dostępne są różnego rodzaju preparaty, które służą swoją pomocą podczas kuracji oczyszczającej. Przyjmują one formę najczęściej ziołowych herbatek o właściwościach odtruwających i oczyszczających nasz organizm. Należy jednak pamiętać, że same preparaty to nie wszystko. Przy oczyszczaniu organizmu należy bezwzględnie zrezygnować z przyjmowania cukrów w różnych postaciach oraz białego pieczywa.

Poprzedni

Dieta dla figury gruszki

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Następny

Dodaj komentarz