Jak używać gum podczas ćwiczeń w domu?

Tagi , , , ,

Jeśli nie możesz chodzić na siłownię, gumy oporowe są stosunkowo niedrogą opcją budowania mięśni i stabilności oraz poprawy zdrowia serca podczas ćwiczeń w domu. Opaski oporowe można wykorzystać do wielu rodzajów ćwiczeń, które pomogą ujędrnić całe ciało przy użyciu stosunkowo prostego sprzętu. Oto co musisz wiedzieć o treningach z gumami i o tym, jak możesz z nich korzystać w domu.

Czym jest trening oporowy?

Trening oporowy to każdy rodzaj ćwiczeń, które wykorzystują opór lub ciężar do budowania siły mięśni. Trening z taśmami oporowymi to jedna z opcji treningu oporowego, która pozwala ćwiczyć w domu przy użyciu tylko jednego sprzętu. Możesz wykonywać wiele rodzajów treningów przy użyciu taśm oporowych, co pozwala na ujędrnienie mięśni ramion, nóg i tułowia. Poniżej znajdują się trzy treningi z taśmami oporowymi, które możesz wypróbować w domu.

Naprzemienne ręce i nogi

To ćwiczenie wzmacnia mięśnie gorsetowe, w tym mięśnie brzucha i pośladków. Pociągnij taśmę oporową tak, aby znalazła się nad obydwoma kolanami. Usiądź na rękach i kolanach w „pozycji stołu”. Sięgnij jedną ręką do przodu, podnosząc drugą stopę do tyłu. Wróć do pozycji stołu (dłonie i kolana na ziemi), a następnie powtórz z drugiej strony.

Ćwiczenie na biceps

To ćwiczenie jest ukierunkowane na Twój biceps i można je wykonać w pozycji stojącej lub siedzącej. Owiń opaskę pod prawą stopą, jeśli stoisz lub pod prawym kolanem, jeśli siedzisz. Trzymaj końce opaski przed sobą prawą ręką, z prawym łokciem przy boku i pięścią skierowaną do góry. Pociągnij rękę w górę w kierunku prawego ramienia, trzymając łokieć w tej samej pozycji. Puść ramię i opuść je z powrotem, a następnie powtórz z lewej strony.

Przysiad

To modeluje Twoje uda i mięśnie pośladkowe. Stań w pozycji przysiadu ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i pasem oporowym wokół ud. Zegnij kolana do przysiadu, jednocześnie lekko rozsuwając kolana, aby stworzyć napięcie. Wstań i powtórz.

Gumy oporowenajważniejsza jest forma

Chociaż trening z gumami jest stosunkowo prosty, na początku warto popracować z trenerem nad formą. Kiedy już to opanujesz, treningi z taśmami oporowymi mogą być świetnym sposobem na samodzielne ćwiczenie w domu, na siłowni, a nawet w podróży. Chociaż opaski można używać latami (a na pewno miesiącami), ważne jest, aby zawsze je sprawdzać, aby upewnić się, że nie ma rozdarć.

Korzyści z treningu oporowego

Ćwiczenia oporowe budują siłę, ponieważ rozciąganie opaski wymaga wysiłku, co stwarza opór mięśniom. Wyobraź sobie, jak czułyby się Twoje ramiona, rozciągając gigantyczną gumkę. Silne mięśnie przynoszą organizmowi wiele korzyści, na przykład pomagając w zapobieganiu kontuzjom, stabilności, a nawet utrzymywaniu lub wspieraniu zdrowego metabolizmu. Trening z taśmą oporową może również pomóc poprawić równowagę i postawę, a także pomóc kontrolować lub zapobiegać stanom chorobowym, takim jak otyłość lub choroby serca.

Poprzedni

Obciążone hula hop – czy pomoże w schudnięciu i wyrobieniu mięśni brzucha?

Grille na gaz: wszystko co chciałbyś o nich wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz