Jak wyrzeźbić brzuch?

Tagi , , ,

Wiele osób marzy o atrakcyjnie zarysowanych mięśniach brzucha. Niektórzy wręcz o „kaloryferze”. Wiele z nich jednak chciałoby mieć po prostu płaski brzuch – to i tak dla niektórych wielkie osiągnięcie.

Najpierw zajmij się tłuszczem

Niektórzy sądzą, iż najlepiej schudnąć z brzucha można za pomocą ćwiczeń, właśnie na tę partię ciała. Wiele razy można usłyszeć: „na płaski brzuch najlepsze są brzuszki”. Stopień wiedzy na temat odchudzania i treningu takich osób raczej jest nikły. Obce są im terminy „ćwiczenia aerobowe„, „trening tlenowy, beztlenowy”. Każdy, kto choć trochę wykazał się inicjatywą i wpisał w wyszukiwarkę słowa takie jak np. „jak schudnąć z brzucha”, z pewnością natrafiłby na informację, że aby schudnąć z brzucha, należy wykonywać właśnie ćwiczenia aerobowe, które pozwolą spalić tłuszcz z organizmu, z każdej części ciała!

Ustawianie spalania na brzuch to mit!

Nie można „ustawić spalania” na jedną część ciała. Dopiero wtedy, gdy pozbędziemy się tłuszczu z brzucha, mogą być widoczne nasze mięśnie. Nie ma więc sensu rzeźbić mięśni, które są niewidoczne, bo przykrywa je spora warstwa tłuszczu.
Jeśli jednak etap odchudzania brzucha masz za sobą, opłaci Ci się przystąpić do ćwiczeń, które pozwolą ukształtować i rozbudować mięśnie.

Jak wyrzeźbić brzuch?

Odpowiedź jest prosta. Należy pobudzać do pracy mięśnie brzucha; systematycznie i według określonej częstotliwości. Najlepiej znaleźć jakiś przepis na sprawdzony, regularny trening, który po konkretnym czasie przyniesie widoczne rezultaty.

Aerobiczna 6 Weidera

Jest to cykl ćwiczeń wykonywanych wg określonego wzoru. Trening ten jest odpowiedni dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Ćwiczenia te rozwijają jednak jedynie mięsień prosty brzucha, który sprawi, że nasz brzuch będzie płaski jak deska, ale nie wyrzeźbi talii osy. Jeśli wykonamy ten trening, warto włączyć inny rodzaj ćwiczeń, rozwijający mięśnie brzucha kompleksowo.

Ćwiczenia na siłowni

Siłownia, z racji bogatego wyposażenia, jest dobrym miejscem, aby trenować mięśnie brzucha z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia. Zwykłe brzuszki na desce mogą Cię zniechęcić, ale wykonywanie skłonów w pozycji siedzącej, polegających na siłowym popychaniu obciążnika to całkiem przyjemne ćwiczenie. Jeśli tylko trafisz na siłownię, znajdź przyrząd do ćwiczenia mięśni brzucha i ćwicz!

Brzuszki dla wytrwałych czyli jak wyrzeźbić brzuch !

Brzuszki to jest raczej ćwiczenie dla osób, które mają sporą dawkę samozaparcia. Wykonywanie tego ćwiczenia bywa męczące, niewygodne i obciąża kręgosłup. Nie wskazane jest dla osób, które cierpią na bóle pleców bądź mają delikatny kręgosłup. Jeśli jednak chcesz pokusić się na takie ćwiczenia, znajdź sobie w internecie jakiś wzór treningu, który będzie Cię prowadził, dzień po dniu, po ilości i rozmaitości ćwiczeń, zwanych brzuszkami.

Pasy stymulujące, diety na płaski brzuch, suplementy diety

Pasy stymulujące potraktuj jako dodatek. Raczej nie wykona on spektakularnej roboty za Ciebie. Jedz dużo błonnika i podkręcaj metabolizm tak, aby pokarm nie zalegał długo w jelitach, przeciwdziałaj wzdęciom.

Koniecznie przeczytaj: Metody na podkręcenie metabolizmu

Zażywaj suplementy, ale takie sposoby traktuj jako dodatek do sportu i racjonalnego odżywiania. Przede wszystkim pozbądź się tłuszczu. Spalaj, aż spalisz brzuch

Poprzedni

Alergia na gluten u dorosłych

Jaja przepiórcze

Następny

Dodaj komentarz