Jak zmotywować się do ćwiczeń?

8 lipca 2021 Tagi , , ,

Wielu z nas marzy o idealnej sylwetce, godnej pozazdroszczenia kondycji fizycznej i silnych mięśniach. Niestety uzyskanie perfekcyjnego ciała wymaga od nas nie małego wysiłku w postaci odpowiedniej diety i przede wszystkim intensywnych ćwiczeń. Często jednak bywa tak, że nasze chęci nie przekładają się na efekty. Zobacz, jak zmobilizować się do regularnych ćwiczeń!

Znajdź silną motywację!

Motywacja jest najważniejszym czynnikiem, który popycha nas w stronę treningu. Motywacją może być smukła, wysportowana sylwetka, pozbycie się zbędnych kilogramów, czy troska o własne zdrowie. Nie ważne, który z nich będzie stanowił dla nas priorytet, ważne jest staranie, żeby wyznaczony wcześniej cel nie uciekł nam sprzed nosa.

Pozbądź się wymówek

Każda wymówka jest dobra, żeby regularnie odkładać decyzję o rozpoczęciu ćwiczeń. Brak odpowiednich butów, stroju, czasu itp., itd. Tymczasem jazda na rowerze, biegi, czy zwyczajne ćwiczenie w domu wcale nie wymagają od nas profesjonalnego stroju. Bynajmniej – wymaga to od nas jedynie szczerych chęci.

Dobierz odpowiednie ćwiczenia

Nic bardziej nie zniechęca nas do ćwiczeń niż wykonywanie takich, których zwyczajnie nie znosimy, dlatego bardzo ważne jest, żeby trening ułożyć w taki sposób, aby nie stał się dla nas jedynie karą i nudą. Zastanów się, jaki rodzaj wysiłku fizycznego będzie sprawiał ci prawdziwą przyjemność. Leżenie na czas odpada w przedbiegach! Jeżeli na przykład jesteśmy zwolennikami joggingu, nie warto zamieniać go na ćwiczenia na siłowni, gdyż radość i satysfakcja z dokonanego wysiłku będzie o wiele mniejsza.

 Podnoszenia
Podnoszenia

Mierz własne siły na zamiary

Nie wymagajmy od siebie rzeczy niemożliwych. Jeżeli ustalimy sobie plan ćwiczeń, który znacznie przekracza nasze własne możliwości, to jest niemal pewne, że po krótkim czasie odczujemy przytłaczające zmęczenie, a co najgorsze stracimy chęć i zapał do treningu. Wybierzmy raczej metodę małych kroczków, stopniowo dodając różne ćwiczenia. Taka metoda może okazać się znacznie skuteczniejsza a niżeli monotonne i wyczerpujące serie ćwiczeń na siłowni.

Zapisz się na specjalne zajęcia w klubie fitness

Nic tak bardziej nie motywuje do ćwiczeń niż wydanie z góry konkretnej sumy gotówki w celu zapisania się na zajęcia w klubie fitness. Świadomość poniesionych kosztów często popycha nas do tego, żeby nawet w najbardziej leniwej chwili wyruszyć na trening. Taką samą, a być może nawet większą motywację zapewnić może osobisty trener, który potrafi sobie poradzić nawet z największymi leniami.

Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów

Największym błędem osób, które podejmują się rozpoczęcia treningu są wygórowane oczekiwania względem efektów, jakie ma on przynieść. Nikt jeszcze nie zmniejszył obwodu swojej talii o 5 cm podczas tygodniowego treningu, tak samo, jak nikt nie zwiększył swoich bicepsów w kilka dni. Dajmy sobie i naszemu ciału czas, żeby ćwiczenia zaczęły działać.

Poprzedni

Jak szybko oczyścić organizm?

Korzyści z uprawiania jogi

Następny

Dodaj komentarz