Jak zrzucić piwny brzuch?

, , 5 czerwca 2014 Tagi

Pytanie jak zrzucić piwny brzuch, który wielu mężczyznom rośnie z powodu zwiększonego apetytu na piwo, to jeden z najczęściej powracających problemów. Żaden inny powód przybrania na wadze nie jest dla panów tak frustrujący. Jaki jest powód? Przede wszystkim trzeba będzie odstawić piwo. Czy to wystarczy? Niestety nie.

Ogranicz spożycie alkoholu

Argument, który mówi, że alkohol jest dla ludzi i że nie ma nic złego w tym, że od czasu do czasu nieco się go wypije, to prawda. Ale powiedzmy sobie wprost: nie można pozbyć się brzucha jeśli pije się piwo lub słodkie alkohole codziennie. Nie bez powodu mówi się o „brzuchu piwnym”. Dodatkowo alkohol obciąża również wątrobę, która musi ciężko pracować, aby oczyścić organizm z toksyn.

Dlatego nie ma nic złego w tym, że w weekend zdarzy się komuś wypić trochę alkoholu (byle z umiarem). W ciągu tygodnia najlepiej jednak ograniczyć się do wody z cytryną, zielonej herbaty itp.

Jedz mniej węglowodanów

Twój organizm potrzebuje energii do funkcjonowania, ale nie muszą one koniecznie pochodzić z węglowodanów. Większość ludzi je zbyt dużo węglowodanów, co zaowocowało pojawieniem się wielu nowych chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzycą i nadciśnienie tętnicze. Jak wiadomo tłuszcz powstaje w celu magazynowania energii, która nie jest używana. Dzięki węglowodanom odkłada się on wyjątkowo łatwo, gdyż podnoszą one poziom insuliny.
Jeśli chcesz schudnąć i nie chcesz na powrót przybrać na wadze, postaraj się komponować swój posiłek w sposób inteligentny, ograniczając węglowodany. Najlepiej dodać je do śniadania lub po treningu.

Fat man with a big belly
Fot. Depositphotos

Jedz więcej prawdziwego jedzenia

Jedzenie to paliwo dla organizmu, ale to nie oznacza, że trzeba jeść ciastka i słodycze, aby mieć siłę. Dają one szybki wzrost cukru we krwi i o wiele większy spadek później, kiedy organizm wydziela wyjątkowo dużo insuliny.
Bardzo trudno przytyć zdrowo się odżywiając, zwłaszcza jeśli oprócz tego wykonuje się regularnie ćwiczenia fizyczne. Głodzenie się jest największym błędem, który popełnia większość ludzi chcących schudnąć. Może to prowadzić do zaburzeń odżywiania, późniejszego przejadania się i innych chorobliwych zachowań. Jeśli nie je się tyle, ile ciało potrzebuje, zaczyna ono spalać tkankę mięśniową.

Motywuj się właściwie

Nie oglądaj się zbyt często w lustrze. Większość ludzi ma wypaczony obraz siebie i dąży do jakichś wyidealizowanych kształtów. Sprawie to, że rzadko są zadowoleni z tego co widzą. Nawet rzeczy takie jak zawartość wody w organizmie, mają wpływ na to jak w danym momencie wyglądamy. A są jeszcze czynniki zewnętrzne, np. niekorzystne oświetlenie czy niewłaściwy dobór ubrania, które również mogą sprawić, że będziesz wyglądać gorzej.
Dlatego najlepiej jest się ważyć. Można tez dokonywać raz w tygodniu pomiaru talii za pomocą miary krawieckiej. Inna metoda, to robienie zdjęć co tydzień. Rzut okiem na zdjęcia sprzed dziesięciu tygodni może być najlepszym dowodem na to, że sporo się zmieniło w Twoim wyglądzie.

Poprzedni

Jak poskromić apetyt na słodycze?

Picie oleju lnianego na czczo

Następny

Dodaj komentarz