Jaka dieta dla kogo?

, , 11 maja 2014 Tagi ,

Dbanie o odpowiednią sylwetkę sprawia, że wielu ludzi swoje życie ograniczają do bardzo małej ilości przyjemności kulinarnych. Ograniczanie niektórych produktów a w szczególności ich składników są tak naprawdę codziennością. Czy takie ograniczanie produktów odżywczych ma  korzystny wpływ na nasz organizm oraz nasze zdrowie?

 Dieta kulturysty

Nie tylko kobiety stosują odpowiednie diety, które mają zapewnić im odpowiednią sylwetkę. Także mężczyźni muszą dostosować swój harmonogram dietetyczny tak, aby był odpowiedni do budowania masy ciała. Z pewnością mężczyźni korzystają z innych dostosowań dietetycznych niż kobiety, ponieważ w przypadku mężczyzn dieta ma na celu budowę masy naszego ciała. Łącząc odpowiednią dietę z dobrze dobranymi ćwiczeniami znacznie szybciej osiągniemy efekty aniżeli podczas złego odżywiania. Dieta kulturysty przede wszystkim składa się z dużej ilości białka oraz węglowodanów, które towarzyszą w procesach budulcowych. Ta forma diety również posiada pewne wyrzeczenia, które niejednokrotnie są bardziej uściślone aniżeli dieta kobiety dbającej o szczupłą sylwetkę.

 Dieta dla chorego

Dieta zazwyczaj jest dobierana przez dietetyka tylko pod względem wizualnym. Bardzo często zdarzają się przypadki, że musimy zastosować odpowiednią dietę z powodu naszej choroby. Nie ważne czy choroba jest przewlekła czy też chwilowa utrzymanie odpowiedniej diety nie jest już tylko naszym kaprysem ale przede wszystkim koniecznością. W tego typu ograniczeniu posiłkowym nie obliczamy ilości kalorii tutaj niezmierne ważne są potrawy oraz składniki, które spożywamy. Nie możemy jednoznacznie stwierdzić jaką dietę ma zastosować chory człowiek, ponieważ jest ona dostosowywana do naszej choroby. Całkiem inną dietę musi przyjąć osoba mająca podwyższony cholesterol a zupełnie inną osoba, u której wykryto nadmiar cukru w organizmie.

Dieta dla kobiet

Kobiety starają się traktować swoją dietę bardzo poważnie. Jest to z pewnością spowodowane tym, iż każda z kobiet stara się wyglądać idealnie a wygląd dla tej płci pięknej jest niezwykle ważny. Bardzo często życie kobiety wygląda tak, że w jej wieloletniej diecie nie może znaleźć się nawet szczypta cukrów czy też tłuszczu. Oczywiście jest to powiedziane żartobliwie, ponieważ nie da się całkowicie uniknąć spożywanie wyodrębnionych składników. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że jesteśmy w stanie je ograniczyć. Mimo tego, że samo stwierdzenie: „zapotrzebowanie na tłuszcz” już źle nam się kojarzy to niestety jest prawdą. Nasz organizm nie mógł by funkcjonować bez dostarczania mu odpowiednich wartości tłuszczu. Chcąc stracić troszkę na wadzę możemy jedynie ograniczyć jego spożywanie. Kobiety niejednokrotnie bardzo drastycznie podchodzą do odchudzania co powoduje często nieodwracalne skutki w naszej psychice. Ciągłe zasypywanie swojego umysłu informacjami, że jesteśmy za grubi może nieść za sobą bardzo poważną chorobę jaką jest anoreksja. Warto więc nie obliczać każdego produktu tak szczegółowo. Można spotkać także przypadki, w których kobiety szukają  informacji np: „ile kalorii ma kromka chleba”. Taka postawa rzeczy jest już pewną oznaką, że zaczyna z nami się dziać coś niedobrego.

Każda zastosowana dieta jest dobra dla naszego organizmu jednak należy jednak z niej korzystać „z głową”. Brak racjonalnego podejścia może sprawić, że dieta zamiast nam pomóc swoimi właściwościami będzie głównym czynnikiem który nam zaszkodził.

Poprzedni

Jakie są przyczyny głodu?

Aerobic wodny

Następny

Dodaj komentarz