Jaka jest najlepsza kreatyna?

, , 21 maja 2014 Tagi ,

Kreatyna jest organicznym związkiem chemicznym, który zawiera w sobie elementy kwasu octowego i guanidyny. Kreatyna jest wykorzystywana do uwalniania energii, która jest bardzo potrzebna do wielu procesów jakie zachodzą w komórkach naszego organizmu. Kreatyna jest stałym składnikiem naszej tkanki mięśniowej, więc są stosowane jako środki anaboliczne, ponieważ powodują spore przyrosty masy mięśniowej. Preparaty z kreatyną poprawiają również w znacznym stopniu wydajność i wytrzymałość na wysiłek naszego organizmu.

Jak działa kreatyna na organizm?

Przyjmowanie kreatyny powoduje, że w naszym ciele namnażają się cząsteczki ATP, które magazynują energię. Dzięki namnażaniu się tej istotnej cząsteczki, pod wpływem przyjmowania kreatyny mamy znacznie więcej energii i sił niezbędnych do uprawiania sportu. Dzięki kreatynie nasz organizm zachowuje wydolność przez znacznie dłuższy czas, przez co dłużej i skuteczniej możemy pracować nad poprawą naszej sprawności i budowaniu masy mięśniowej. Kreatyna ogranicza także odczucie bólu podczas wzmożonego wysiłku oraz neutralizuje powstawanie przykrych i bolesnych zakwasów w mięśniach. Jeśli dążysz do przyrostu beztłuszczowej tkanki mięśniowej, to dzięki kreatynie poprawisz swoją wydajność, będziesz w stanie ćwiczyć więcej, z większym obciążeniem, dzięki czemu szybciej osiągniesz zamierzony cel.

natural or synthetic food?
Fot. Depositphotos

Dawkowanie kreatyny

Odpowiednie dawkowanie kreatyny pozwala nam zapewnić sobie przyrost masy mięśniowej w bezpieczny sposób. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kreatyną i siłownią nie powinny przyjmować jej dłużej nić sześć tygodni. Osoby bardziej doświadczone, które miały już kontakt z kreatyną mogą stosować kreatynę przez osiem tygodni w danym cyklu. Dzienna dawka kreatyny to około siedem gramów. Nie powinno się przesadzać z ilością przyjmowanej kreatyny i bezwzględnie stosować się do zaleceń, gdyż nieodpowiednie przyjmowanie kreatyny może powodować skurcze mięśni, problemy żołądkowe, a nawet, przy wyjątkowo nieodpowiedzialnym, zbyt długim stosowaniu, niewydolności nerek oraz wątroby.

Jaka kreatyna najlepsza?

Kreatyna występuje w różnej postaci i jej wybór zależy głównie od naszych indywidualnych preferencji. Największą skuteczność jednak osiągniemy stosując suplementy z monohydratem, które są dostępne w formie sproszkowanej, rozpuszczalnej w wodzie. Jednak kreatyna występująca w formie proszku ma swoją ogromną wadą, którą jest brak wygody stosowania. Proszek musimy rozpuścić w wodzie, czego nie zrobimy w każdym miejscu. Najwygodniejsze są na pewno kapsułki. Jednak i tutaj są minusy, bowiem tabletki zdecydowanie wolniej się wchłaniają. Kreatyna występuje również pod postacią gum do żucia i batonów. Są one jednak bardzo drogie i przyjmowanie kreatyny w tej formie przez dłuższy czas, byłoby dla nas niezwykle kosztowne. Jeśli chodzi o konkretne marki kreatyny dostępne na naszym rynku to warto przeanalizować opinie osób, które je stosują. Zgodnie z rankingiem najpopularniejszą kreatyną jest Creadrene, który jest suplementem zawierającym monohydrat, pirogronian i fosforan jednocześnie. Jest bardzo skuteczny i zajmuje pierwsze miejsce w wielu plebiscytach na najlepszą kreatynę. Pozostałymi wartymi uwagi są: Muscle Advance Creatine Monohydrate czyli czysty monohydrat oraz X-FIT Stack, który oprócz monohydratu kreatyny zawiera: boostery testosteronu, spalacze tłuszczu oraz zioła ograniczające wydzielanie kortyzolu.

Poprzedni

Ile kalorii ma arbuz?

Jak chodzić ćwicząc nordic walking?

Następny

Dodaj komentarz