Jaki strój do nordic walking?

Tagi ,

Nordic walking jest coraz bardziej popularną formą aktywności sportowej uprawianej na świeżym powietrzu. Przed rozpoczęciem przygody z nordic walking należy przygotować strój, w którym będziemy czuć się wygodnie i komfortowo.

Buty do nordic walking

Podstawą nordic walkingu są odpowiednio dobrane buty. Muszą one być wygodne, dlatego jeśli jesteśmy na etapie planowania ich zakupu, to przed pierwszym treningiem należało by je najpierw rozchodzić. Pamiętaj, że buty do nordic walking nie powinny być ani za ciasne ani za wielkie (najlepiej 0,5-1cm luzu). Nie powinny nas również obcierać – w końcu nordic walking ma być dla nas przyjemnością a nie cierpieniem z powodu bolących stóp czy odcisków.  Buty do nordic walking powinny mieć grubą podeszwę.  Ich zadaniem powinno być zapewnienie odpowiedniego podparcia dla stóp. Powinny także posiadać usztywnioną piętę, która zapewni nam stabilne stawianie stopy i pozwoli uniknąć nieprzyjemnej kontuzji.

Dobrze by było, gdyby buty były wodoodporne, gdyż czasem nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy podczas treningu nie zastanie nas deszcz. W przypadku braku funduszy na zakup specjalnych butów przeznaczonych do nordic walking, możemy użyć zwykłych butów do biegania (pod warunkiem, że podłoże po którym chodzimy nie wymaga specjalistycznego obuwia np. trasy górskie).

Odzież treningowa powinna być funkcjonalna i powinniśmy się w niej dobrze czuć  – to jedna z podstawowych zasad. Możemy ubrać zarówno luźny dres jak i legginsy. Strój jaki na siebie założymy powinien zależeć przede wszystkim od warunków pogodowych. Latem powinniśmy ubierać raczej luźne i przewiewne ubrania.

Najlepiej sprawdza się odzież termoaktywna

Przy wyborze odzieży najbardziej przylegającej do naszego ciała przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, by była to odzież termoaktywna, tzn. przepuszczająca powietrze. Dzięki niej pod czas treningu  skóra pozostanie sucha i ciepła, co zabezpieczy nas przed nadmiernym przegrzaniem naszego organizmu.

Podczas treningu nordic wal king wiosną czy jesienią, gdy na zewnątrz panuje nieprzyjemna aura, warto pomyśleć o czymś, co zapewni nam ciepło i ochroni przed zimnem. Może być to zwykły polar czy bluza termoaktywna. Warto przygotować się również na wypadek deszczu, śniegu i wiatru – wówczas najlepiej wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową . Dzięki niej będzie nam ciepło i nie zmarzniemy.

Poprzedni

Najlepsze sposoby na uzupełnienie magnezu

Garcinia cambodia – przełom w odchudzaniu?

Następny

Dodaj komentarz