Jakie efekty daje hula hop?

, Tagi , ,

Hula hop, to prosty przyrząd, który wszyscy pamiętamy z dzieciństwa. Pamiętamy frajdę, gdy kolorowe koło kręciło się na biodrach. Dziś też, to proste koło, może przynieść dużo zadowolenia, świetnej zabawy, a zarazem wspaniałych efektów w modelowaniu sylwetki. Dużym plusem ćwiczeń z hula hop jest fakt, że można je robić niemal w każdym miejscu. Ćwiczymy podczas oglądania telewizji, czy słuchając swojej ulubionej muzyki. Ćwiczenia z hula hop to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zalety hula hop

Hula hop może wydawać się wyjątkowo prostym zajęciem, lecz już po kilku minutach ćwiczeń odkrywamy, że jest odwrotnie. Wymaga pewnej wprawy i wysiłku, a także motywacji. Najważniejsza jest dokładność wykonywania, a także długość. Zaletą tego sprzętu jest to, że jest prosty i łatwo go zdobyć czy nawet samemu zrobić z otaczających przedmiotów. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia gwarantują pozbycie się niechcianych boczków i wyrzeźbienie sylwetki. Wpływają także na gibkość i elasatyczność mięśni oraz kręgosłupa. Do pracy zaangażowane są duże partie mięśni, szczególnie brzucha, pleców, nóg i pośladków. Aby dostrzec efekty, musimy być jednak konsekwentne, wytrwałe i systematyczne.

Efekty po hula hop

Dzięki ćwiczeniom z hula hop w prosty sposób wyszczuplimy talię, możemy przybliżyć marzenia o płaskim brzuszku, uzyskamy piękne biodra, ramiona, a także – co dla kobiet istotne – ujędrnimy pośladki. Trening z hula hop należy zacząć od kilku minut dziennie. Unikniemy w ten sposób negatywnych dolegliwości, takich jak zakwasy, otarcia, siniaki, bóle. Pierwsze efekty zauważalne będą po około dwóch tygodniach. Musimy kręcić wtedy około 20 minut dziennie. Godzinny trening z kołem to około 420 spalonych kalorii.

Jak wybrać hula hop

Kręcić hula hop potrafi na pewno każda z nas. Jeżeli nie wychodzi to na początku rewelacyjnie, nie ma co się zrażać, trening czyni mistrza. Po niedługim czasie nie będzie to stanowiło większego problemu. Aby ćwiczenia były efektywne najlepiej wybrać koło o wadze 1,5 – 2 kilogramów. Koło za lekkie nie będzie dawało odpowiednich rezultatów. Na rynku są dostępne koła gładkie, bądź z wypustkami. Te z wypustkami masują ciało podczas kręcenia, co wspaniale wpływa na pozbycie się cellitu i spalanie tłuszczyku. Hula hop z wypustkami na początku treningów może powodować lekki ból oraz pozostawiać siniaki. Jednakże to minie, skóra przyzwyczai się bowiem po tygodniu, maksymalnie do dwóch tygodni do działania wypustek. Niektóre hula hop mają możliwość składania. Umożliwiają to segmenty, które łatwo rozmontować i zmontować. Takie rozwiązanie umożliwia zabranie koła w inne miejsce, bądź schowanie w domu. Wielkość także ma znaczenie, im koło ma większą średnicę, tym się łatwiej kręci. Wielkość hula hop warto także uzależnić od wzrostu i obwodu talii.

Poprzedni

Jak efektywnie schudnąć?

Jaki wybrać najlepszy rower trekkingowy?

Następny

Dodaj komentarz