Jakie efekty daje twister?

Tagi , , , , ,

Powszechnie przeciętnemu człowiekowi, który nie ma systematycznego kontaktu z salą treningową czy siłownią twister kojarzy się z ciekawą grą młodzieżową, w której trzeba się wykazać wyjątkową zręcznością ustawiając ręce i nogi na kolorowych kółkach. Zabawa jest o wiele ciekawsze, jeśli bierze w niej udział kilka osób. Twister-zabawka jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie czasu, ale również sposobem na efektywne gimnastyczne ćwiczenia. Bardziej sportową wersją tego wynalazku jest twister w formie specjalnie przystosowanego do ćwiczeń talerza, wyposażonego w specjalne miejsca dla stóp, niekiedy dodatkowo wykorzystywane, jako masażer, oraz w dwie linki z uchwytami. Urządzenie nie jest stabilne, lecz ma możliwość obracania się albo dzięki specjalnemu automatowi, który wprawia je w ruch, albo za pomocą mięśni nóg.

[AdSense-A]

Jak ćwiczyć na twisterze?

Twister przeznaczony jest do ćwiczenia trzech elementów ciała – talii, brzucha i rąk. Dobrej jakości twistery wyposażone są także w specjalne wypustki, które masują od spodu stopy działają jak akupresura przy okazji relaksując, łagodząc bóle głowy i stres. Same ćwiczenia nie są skomplikowane, bowiem urządzenie ogranicza w pewnym sensie ich możliwości. Osoby nie posiadające wprawy mogą na początku ustawiać urządzenie blisko wysokiej szafki lub ściany, aby przytrzymywać się dla zachowania równowagi. Stając na twisterze należy wykonywać skręty w talii z zachowaniem stałej pozycji górnej części tułowia. Największą pracę mają wykonywać biodra i talia. Dodatkowe uginanie nóg w kolanach pozwala też wzmacniać mięśnie ud. Ćwiczenie wykonuje się około 10 minut. Inną wersją jest ćwiczenie z linkami. Służą one do przytrzymywania zamiast podpierania się o szafkę, więc wymagają już nieco większej wprawy. Linki przytrzymuje się na wysokości bioder z łokciami przyklejonymi do ciała i wykonuje podnoszenie rąk aż do maksymalnego naprężenia linek. Ćwiczenie na talię można tez urozmaicić wymachami czy ugięciami rąk z obciążeniem.

Efekty ćwiczeń na twisterze

Ćwiczenia na twisterze przeznaczone są głównie dla pań. Już sam ich charakter wskazuje na to, jakie partie ciała podlegają kształtowaniu. W pierwszej kolejności z pewnością efektem jest smukła talia oraz znacznie silniejsze i płaskie mięśnie brzucha. Innym aspektem jest systematyczna praca bioder i ud podczas takich ćwiczeń, a więc i one nabierają bardziej płynnych kształtów. Nawet bez linek i obciążenia na twisterze wyrabia się także silne ramiona, co wynika z rozkładu sił podczas obrotów talii i bioder. Dołożenie obciążeń i dodatkowych ćwiczeń rąk pozwala jeszcze ten efekt wzmocnić. Zaletą tego urządzenia jest przede wszystkim niewielki rozmiar i waga poniżej kilograma, dzięki czemu można go zabrać ze sobą wszędzie w podręcznej torbie. Dla efektów wystarczy 20 minut dziennie.

Poprzedni

Grillowanie na diecie – Co wolno, a czego nie wolno!

Zalety ćwiczeń na kółkach gimnastycznych

Następny

Dodaj komentarz