Jakie mięśnie trenują pompki i przysiady?

Tagi , ,

Pompki i przysiady należą do najpopularniejszych form ćwiczeń. Najczęściej nasz kontakt z nimi zaczyna się jeszcze w czasach podstawówki na lekcjach w-f, gdzie nauczyciel zapewnia nam taką, a nie inną rozgrzewkę. Nie należy bagatelizować roli obu tych ćwiczeń, gdyż ich odpowiednie wykonywanie powala na pracę nad wieloma partiami mięśni.

Pompki

Robienie pompek najczęściej kojarzy nam się z wysportowanymi i umięśnionymi mężczyznami, którzy praktycznie bez oddechu i najmniejszego widocznego wysiłku trenują swoje mięśnie. Okazuje się jednak, że klasyczne pompki to forma ćwiczeń, która idealnie nadaje się również dla kobiet, gdyż pozwala kształtować różne partie mięśni – nie tylko biceps. Najważniejsze jest ich prawidłowe wykonanie, gdyż jedynie ono przyniesie pożądane przez nas efekty.

Robienie pompek na pewno korzystnie wpływa na wszystkie mięśnie klatki piersiowej, barków, pleców oraz ramion. Sumienne wykonywanie tego ćwiczenia sprawia, że rozwijają się mięśnie piersiowe, które to odpowiadają za piękny wygląd nie tylko męskiego, ale również kobiecego biustunadając mu jędrność i utrzymując odpowiednio wysoko. Przy wykonywaniu pompek pracuje również tak zwany mięsień trójgłowy ramienia znajdujący się na plecach, mięsień naramienny – ten najbardziej widoczny i znaczący dla wielu osób dbających o wysportowaną sylwetkę, czyli tak zwany biceps. Co więcej pompki wzmacniają również mięsień zębaty przedni i kurczowo-ramienny.

Przysiady

Robienie przysiadów jest bardzo dobrym ćwiczeniem rozwijającym górne i dolne partie mięśni nóg. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych ćwiczeń dla uzyskania zadowalających efektów niezwykle ważne jest ich prawidłowe wykonywanie.

Wśród różnych form tego popularnego ćwiczenia najlepszą okazuje się tak zwany przysiad pełny, który zmusza do pracy nie tylko dolne partie, ale całe ciało człowieka. Nie mniej jednak robienie przysiadów najbardziej oddziałuje na mięśnie czworogłowe ud i kulszowo-goleniowe. Jednak to nie wszystko! Odpowiednie wykonywanie przysiadów powoduje, że w nieco mniejszym stopniu ćwiczą również mięśnie pośladkowe, brzucha oraz te w dolnych partiach pleców.

Zobacz także: chcesz mieć zgrabną pupę? rób przysiady!

Jak widać wykonywanie obu tych ćwiczeń regularnie i z odpowiednią starannością sprawi, że praktycznie wszystkie partie naszego ciała zmuszone zostaną do wysiłku. Jest to niezwykle ważne, gdyż każdy z nas powinien dbać o swoją formę i kondycję fizyczną. Niezwykłą zaletą pompek i przysiadów jest fakt, że są to ćwiczenia może nie lekkie i przyjemne, ale na pewno nie wymagające od nas dodatkowych przyrządów, czy nadmiernego wysiłku. Niezwykle istotny jest również fakt, że istnieją różne formy tego rodzaju ćwiczeń, dzięki czemu zarówno kobiety, jak i mężczyźni będą w stanie znaleźć tę odpowiednią dla nich samych i zgodną z indywidualnymi preferencjami.

Poprzedni

Zdrowotne właściwości witaminy E

Tabletki na odchudzanie bez recepty

Następny

1 komentarz do wpisu “Jakie mięśnie trenują pompki i przysiady?”

Dodaj komentarz