Jakie odżywki na rzeźbę?

Tagi , ,

Twardy, umięśniony i przede wszystkim doskonale prezentujący się brzuch to marzenie wielu mężczyzn, w niemal każdym wieku. Kiedy zaczyna się dbać o siebie stosunkowo wcześnie, szansa na osiągnięcie efektów jest znacznie wyższa bez konieczności stosowania jakichkolwiek wspomagaczy – w wielu przypadkach wystarczą tylko ćwiczenia. Nie można jednak zaprzeczyć, że stosowanie odżywek przyspiesza efekty ćwiczeń i powoduje, że utrzymują się one dłużej.

Skoro warto stosować odżywki na rzeźbę, to pytanie brzmi, które z nich są najlepsze?

Problem dla laika, a więc osoby, które dopiero zamierza rozpocząć przygodę z odżywkami polega na tym, że trudno jest jej wyselekcjonować odpowiednią odżywkę spośród wszystkich dostępnych dzisiaj na rynku rodzajów. Jest ich naprawdę bardzo wiele – spora ilość firm oferuje odżywki z podobnej kategorii, a więc mających pomóc nam osiągnąć konkretne cele, ale niektóre są lepsze, inne gorsze. Nie dość, że odżywkę należy dostosować pod kątem naszych wymagań, to jeszcze trzeba dobrać odpowiedni rodzaj i firmę – w przeciwnym wypadku może szybko okazać się, że niestety nam nie pomoże.

Kluczowe jest zatem dobranie odpowiedniego rodzaju odżywki, ale nie tylko to ma znaczenie. Odżywka sama w sobie nie spowoduje właściwie żadnych pozytywnych efektów – konieczne są oczywiście ćwiczenia i stosowanie odpowiedniej diety, bogatej w mikroelementy i oczywiście białko, ale bardzo przydatne są również węglowodany i pieczywo pełnoziarniste.

Nie wszyscy wiedzą, że aby wyrzeźbić ciało, tak naprawdę należy zacząć to robić już posiadając pewną masę mięśniową . W związku z tym, jeśli się jej nie ma najpierw ćwiczenia polegają na zbudowaniu konkretnej masy mięśniowej, a dopiero później przechodzi się do formowania mięśni tak, aby ciało wyglądało tak jak tego oczekujemy. Oczekiwane wyniki będą możliwe tylko dzięki zastosowaniu odpowiednich suplementów w połączeniu z regularnym treningiem i starannie dobieranymi posiłkami – zarówno pod kątem ilości jak i jakości.

Popularne odżywki na rzeźbę

Wśród najbardziej popularnych odżywek stosowanych w celu wyrzeźbienia swojego ciała znajdują się:

  • Kreatyna
  • BCAA
  • HMB
  • Glutamina

Choć wydaje się, że najlepsze pod każdym względem są odżywki białkowe, tak do końca nie jest – jak już wspomnieliśmy wszystko zależy od celu jaki sobie stawiamy. Te cztery rodzaje odżywek są najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu formowania mięśni.

Oprócz nich bardzo doceniana jest również l-karnityna i środki oparte na działaniu zielonej herbaty, ponieważ posiadają one właściwości odpowiedzialne za regulację metabolizmu i zmniejszanie objętości tłuszczu.

Skuteczne środki wspomagające znajdziesz na megapower.pl

Poprzedni

9 dowodów, że warto czytać etykiety na produktach!

11 sygnałów ✪ po których wykonaj badanie cukru we krwi!

Następny

Dodaj komentarz