Joga dla mężczyzn – to też męski sport!

Tagi , , ,

Powszechnie pokutuje przekonanie, że istnieje podział na typowo męskie i żeńskie sporty. Jeśli chodzi o jogę nie jest definitywnie określone dla kogo to sport, ale zdecydowanie więcej ćwiczących jest wśród pań. Tymczasem oryginalnie jest to nie zespół ćwiczeń, jak się dziś sądzi, ale styl życia wielu tysięcy mężczyzn, tak zwanych joginów, aktywnych od stuleci. W roku 2015 coraz większa ilość przedstawicieli płci brzydkiej przyłącza się do zajęć z jogi.

Joga dla mężczyzn – złam stereotypy!

Jeśli jesteś mężczyzną, to czy zadałeś sobie kiedyś pytanie: czy joga jest dla mężczyzn?, chciałbyś zacząć ćwiczyć jogę, ale boisz się reakcji swoich znajomych, z pewnością wszystkie uprzedzenia opuszczą cię, gdy już raz spróbujesz. Twoi sceptyczni znajomi również przekonają się, że nie był to zły pomysł, jak tylko zobaczą niezwykłe efekty. Wbrew pozorom joga wcale nie jest sportem łatwym, lekkim i przyjemnym. Wręcz przeciwnie, wymaga siły i elastyczności, aby wytrzymać w danej pozycji wystarczającą ilość czasu, oraz płynnie przejść do kolejnej.

Początkujący szybko orientują się, że to co w wykonaniu instruktora wygląda na proste ćwiczenie, wcale nie jest tak proste do powtórzenia. Joga jest znakomitym uzupełnieniem innych treningów sportowych, szczególnie jeśli są intensywne. Sportowcy mogą w ten sposób wyciszyć się poprzez kontrolę oddechu, zrelaksować mięśnie i dać im odpocząć od wysiłku, nie rezygnując zupełnie z aktywności.

Za ćwiczeniem jogi dla mężczyzn stoi znacznie więcej plusów. Wypracowana elastyczność oraz większe poczucie równowagi z pewnością zwiększą wyniki sportowe, niezależnie od dyscypliny. Oprócz tego to naturalny sposób na to by zwiększyć pojemność płuc oraz wytrzymałość serca. Dzięki temu człowiek jest bardziej wydolny.

Joga dobra na seks

Powszechnie wiadomo, że zmęczenie zabija seks. Dla zapracowanych mężczyzn ważna będzie jeszcze inna korzyść – joga poprawia jakość życia seksualnego. Dzieje się tak poprzez poprawienie witalności, poziomu energii w ciele. Mężczyźni mają więcej siły, są w lepszym nastroju.

Jak wiadomo seksualność człowieka, to przede wszystkim właśnie jego psychika, choć nie bez znaczenia jest także sprawność całego ciała. Joga poprawia jakość snu, co pozwala znacznie lepiej wypocząć. To dobra wiadomość dla wszystkich tych mężczyzn, którzy prowadzą stresujące życie, a dziś właściwie nie ma nikogo kto umiałby się przed tym ustrzec.

Czy to na pewno dobry pomysł?

Wielu mężczyzn zna powyższe korzyści, ale często są wciąż nieprzekonani. Uważają, że nie ma nic nudniejszego niż joga, wolą coś, co daje skok adrenaliny. Poza tym wśród wielu praktycznych mężczyzn pokutuje opinia, że to bzdury odpowiednie dla hipisów, a nie dla normalnego faceta.

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]Wszystko to nie jest prawdą [/colored_box]

Wystarczy ćwiczyć zaledwie piętnaście minut dziennie, aby widzieć już efekty. Ponadto niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że wykonując zwykłą gimnastykę jako rozgrzewkę, czynnie czerpie z asan, czyli pozycji jogi. Wynika z tego, że wszystkie negatywne opinie o jodze dla mężczyzn to tylko wymówki. Od ciebie zależy, czy chcesz w nie wierzyć.

Poprzedni

Fitness kluby otwarte całą dobę!

Naturalne suplementy diety – jakie wymogi powinny spełniać?

Następny

Dodaj komentarz