Koktajle w diecie strukturalnej

Tagi , , , ,

Dieta strukturalna autorstwa dr Marka Bardadyna zyskuje ostatnimi czasy coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego gdyż można powiedzieć. Że jest to nie tylko sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Ale również na przejęcie do swojego trybu życia wiele zdrowych nawyków żywieniowych. Maksymą diety jest zminimalizowanie ilości spożywanych kalorii na korzyść składników odżywczych.

Krótki opis diety strukturalnej

Podstawą diety strukturalnej jest odżywianie się produktami znajdującymi się na skrupulatnie stworzonej liście. Należą do nich produkty zbożowe, owoce, warzywa, duże ilości błonnika i ziaren. Niezwykle ważne są również tak zwane eliksiry młodości, czyli specjalne koktajle, które bogate są w składniki odżywcze. Te specjalne mieszanki tak naprawdę stanowią bazę dla prawidłowych efektów diety.

Z czego robione są koktajle?

Receptury koktajli bogate są w produkty szczególnie zaopatrzone w składniki odżywcze. Można podzielić na te o działaniu odchudzającym, upiększającym, wzmacniającym, a nawet odprężającym. Co więcej pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksyn i trwałą redukcję masy ciała. Bazę koktajli stanowią produkty, takie jak różne rodzaje owoców, czosnek, mleko sojowe, otręby, woda mineralna, jogurt i zarodki pszenne.

Przykładowe koktajle i ich działanie

Koktajl wiśniowy jest jednym z podstawowych produktów diety strukturalnej. Ma działanie przeciwzmarszczkowe i przywraca skórze odpowiednią gęstość. Potrzebne składniki to: mleko sojowe (200 ml), świeże wiśnie (100 g), 2 łyżeczki zarodków pszennych, łyżeczka melasy trzcinowej i ½ łyżeczka skrzypu.

Zielony koktajlpoprawia przemianę materii i ma działanie odchudzające. Do jego przygotowania potrzebne jest: kefir (200 ml), ½ awokado, łyżka stołowa soku z cytryny, łyżeczka posiekanej pietruszki, łyżka otrąb owsianych i ½ łyżeczki morszczynu.

Koktajl czekoladowy to pewnie pozycja, która zadziwi niejedną osobę. W końcu czekolada to dla wielu istna bomba kaloryczna. W wydaniu koktajlowym jednak korzystnie oddziałuje na układ nerwowy i uzupełnia magnez. Do przygotowania potrzebujesz: mleko sojowe (200 ml), łyżeczka kakao, płatków migdałowych, melasy trzcinowej i ziaren słonecznika oraz pół banana.

Koktajl pomarańczowy nie dosyć, że jest smaczny i pożywny to jeszcze wzmacnia nasz organizm i uzupełnia go w witaminy i makroelementy. Oto jakich produktów potrzebujesz do jego wykonania: świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy(250ml), pokrojona figa, suszona morela (wcześniej namoczona w wodzie lub soku jabłkowym, łyżeczka siemienia lnianego, zarodków pszennych i drożdży piwnych.

W wyniku stosowania się do założeń diety i picia odpowiedniej ilości przygotowanych koktajli wszystkie tkanki naszego ciała otrzymają niezbędne składniki odżywcze do ich prawidłowego funkcjonowania. Co więcej produkty zawarte w diecie pozwalają na utrzymanie zdrowego ciała i przeciwdziałają groźnym chorobom społecznościowym, takim jak cukrzyca, czy choroby serca.

Poprzedni

Dlaczego chipsy uzależniają?

Czy warto jeść kiełki?

Następny

Dodaj komentarz