Komosa piżmowa ☯ zioła na pasożyty

Tagi , , ,

Komosa piżmowa stała się centrum zainteresowań naukowców pod względem jej właściwości leczących pasożyty w ustroju człowieka. Oryginalnie pochodzi z Meksyku.

Komosa piżmowa – właściwości

Z początku komosa piżmowa stosowana była jako herbatka, lecz po jakimś czasie zaczęto dostrzegać jej właściwości, jakie wykazywała względem leczenia pasożytów oraz grzybów. W przypadku tej rośliny leczenie pasożytów w organizmie człowieka jest zawdzięczane przede wszystkim wysokiej zawartości olejków aromatycznych. Ponadto w roślinie tej znajduje się zasób takich substancji jak saponiny, gorycze oraz garbniki. Komosa piżmowa jest bardzo dobra w zwalczaniu najbardziej typowych ludzkich pasożytów układu pokarmowego, jak glisty, tęgoryjec dwunastnicy. Zbadano na czym polega działanie tego niezwykłego naturalnego środka. Okazało się, że roślina ta poraża układ mięśniowy pasożytów, przez co upośledza ich możliwość ruchu. Dzięki pozbawieniu możliwości ruchu oraz paraliżowaniu robaków, znacznie łatwiej jest usunąć pasożyty na zewnątrz. Jednocześnie komosa piżmowa ma działanie przyśpieszające przemianę materii, co również wpływa na szybsze przyniesienie ulgi w przypadku zakażeń.

Komosa piżmowa może także zaszkodzić

Okazuje się, że komosa piżmowa jest skuteczna w walce z pasożytami przede wszystkim w postaci olejków eterycznych. Inne części rośliny, jak na przykład liście, także wykazują działanie przeciwpasożytnicze, ale w znacznie mniejszym stopniu. Olejki eteryczne uzyskuje się destylując świeżo zebrane rośliny, a najlepiej, aby były to kwitnące pędy. To właśnie owocniki mają najcenniejsze działanie. Olej z komosy piżmowej jest dostępny w sprzedaży wysyłkowej. Warto jednak stosować go tylko w przypadkach ostatecznych, ponieważ nieumiejętne lub nadmierne stosowanie może doprowadzić do trwałych uszkodzeń, lub czasowej głuchoty. Dzieje się tak, ponieważ olej z komosy długo pozostaje w organizmie i jest powoli wydalany. Nie wolno dopuścić do zbyt dużej kumulacji. Powtórną kurację poleca się zastosować dopiero po dwóch tygodniach od czasu zakończenia poprzedniej.

Poprzedni

Nowoczesny rower

Cudacznik indyjski ☯ zioła na pasożyty

Następny

Dodaj komentarz