Luźna Skóra Po Odchudzaniu

Tagi , , , , ,

Luźna zwisająca skóra na brzuchu jest wynikiem zbyt szybkiej i drastycznej utraty wagi. Nadmiar skóry oraz brak jędrności są dobrze znanymi niechcianymi pamiątkami po odchudzaniu. Bardzo często świadczą one także o błędach popełnionych w trakcie stosowania diety. Z reguły najwięcej skóry pozostaje po spaleniu tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach. Chociaż organizm dość szybko pozbył się zbędnej tkanki tłuszczowej regeneracja skóry przebiega na ogół o wiele dłużej.

Nadmiar skóry

Odchudzanie nie musi oznaczać zwisającej skóry, pod warunkiem, że oprócz diety wprowadzisz w swoje życie również ćwiczenia. Połączenie sportu i zdrowej diety powinno dać zadowalające rezultaty w wyglądzie ciała i skóry, o ile nie stracisz wagi zbyt szybko. Pozbycie się dużej liczby kilogramów w krótkim czasie niemal na pewno zaowocuje zbyt luźną skórą w miejscach, gdzie tkanki tłuszczowej straciliśmy najwięcej.

W celu ujędrnienia i napięcia skóry należy wykonywać ćwiczenia aerobowe, czyli takie, podczas których oddech przyśpiesza a serce bije szybciej, dzięki czemu do mięśni dociera więcej utlenionej krwi. W ćwiczeniach aerobowych angażujemy do pracy całe ciało oraz zwiększamy naszą kondycję fizyczną. Do tego typu ćwiczeń należy bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy też aerobik. Jeśli twoim głównym problemem jest luźna skóra brzucha, spróbuj systematycznie wykonywać ćwiczenia na brzuch, np. brzuszki, nożyce poprzeczne lub podłużne lub ćwiczenia z hula-hop. Możesz także wypróbować ćwiczenia izometryczne polegające na seriach kilkusekundowego statycznego napinania mięśni brzucha.

Luźna skóra a masaże

Masaże tych okolic ciała, gdzie skóra po odchudzaniu staje się luźna, czyli najczęściej brzucha i talii, wpływają korzystnie na pobudzenie perystaltyki jelit oraz dodatkowo uelastyczniają skórę. Tego typu masaże mogą pomóc, gdy twój problem z obwisłą skórą jest niewielki lub umiarkowany. Masaże należy wykonywać codziennie lub co dwa dni przez minimum miesiąc, lecz jeśli nie widzisz żadnych rezultatów, możesz udać się do profesjonalnego gabinetu odnowy skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej

Salony odnowy biologicznej oferują wiele usług poprawiających kondycję skóry – zabiegi pielęgnacyjne, antycellulitowe oraz wyszczuplające.  Jednym z ciekawszych i bardziej skutecznych zabiegów jest eXilis – metoda mająca na celu przyśpieszenie procesu metabolizmu oraz rozbicia tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. W tej metodzie medycyna wykorzystuje ultradźwięki oraz radiofrekwencję. EXilis można nazwać niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji, której głównymi zaletami są: zredukowanie cellulitu, zmniejszenie obwodu ciała, modelowanie sylwetki oraz wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Innym sposobem pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej jest zabieg lipolizy laserowej – najlepszej alternatywy dla klasycznego zabiegu lipolizy chirurgicznej. Lipoliza laserowa polega na wprowadzeniu pod skórę cieniutkiej sondy, która podgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, a następnie ją odsysa za pomocą bardzo cieniutkiej rurki umieszczonej w sondzie. W rezultacie pacjent redukuje nadmierną tkankę tłuszczową oraz efekt luźnej zwisającej skóry.

Innym rozwiązaniem jest zabieg VacuFit, który ma na celu zmobilizowanie organizmu do minimalnego wysiłku fizycznego. Osoba chcąc pozbyć się obwisłej skóry i tkanki tłuszczowej wchodzi do specjalnej zamykanej kapsuły podciśnieniowej, która sięga od stóp do pasa. Następnie zakłada na brzuch pas uszczelniający przeważnie wykonany z gumy. Osoba obsługująca urządzenie wybiera odpowiedni program ćwiczeń, po czym następuje włączenie się pompy próżniowej. Po ustabilizowaniu się ciśnienia w komorze rozpoczynamy trening na bieżni – zwykle trwa on ok. 30 minut. Wysoka skuteczność urządzeń VacuFit została potwierdzona przez klientów. Jak wykazują badania, zabieg VacuFit pozwala na osiem razy szybsze spalenie tkanki tłuszczowej (podczas treningu na stepperze eliptycznym), zmniejszenie obwodu ciała aż do 16cm, poprawę jędrności skóry oraz znacznie szybsze spalanie kalorii podczas treningu.

Obwisła skóra a kosmetyki

Kosmetyki ujędrniające brzuch i talię mają jedynie działanie wspomagające dietę i ćwiczenia. Głównie wpływają one na wygląd wizualny skóry – wygładzają ją i nawilżają, jednocześnie poprawiając jej strukturę. Niektóre kosmetyki w zależności od składu mogą nieznacznie wspomagać spalanie tłuszczu, jednak wobec dużej ilości obwisłej skóry będą bezsilne. Bywają jednak konieczne, by zachować ją w dobrej kondycji.  Patrząc na etykiety preparatów ujędrniających szukajmy w ich składzie guarany, kofeiny, zielonej herbaty i alg. Kremów trzeba używać systematycznie i wytrwale.

W walce z obwisłą skórą należy pamiętać, że najważniejszym sposobem uzyskania zadowalających rezultatów są regularne ćwiczenia tych części ciała, gdzie nadmiaru skóry jest najwięcej. Trening powinien być solidny, trwać minimum godzinę dziennie, zawierać ćwiczenia na wybrane partie ciała oraz ćwiczenia aerobowe. Zabiegi medycyny estetycznej czy tez chirurgii są skuteczne, jednak można by je nazwać drogą na skróty, która bez zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia ruchu, w dalszej perspektywie przyniesie niewielkie zmiany na lepsze.

Poprzedni

Jak Poprawić Wydolność Fizyczną?

Czy warto brać BCAA?

Następny

1 komentarz do wpisu “Luźna Skóra Po Odchudzaniu”

  1. bardzo dobry artykuł, schudłam 34kg przeszłam już wiele kuracji poprawiających jędrność skóry, z wyżej wymienionych metod mogę polecić radiofrekwencję i oczywiście regularne ćwiczenia. Przyniosło mi to poprawę jędrności skóry, niestety fałd luźnej skóry pozostał.
    Od niedawna jestem posiadaczką płaskiego brzuszka i smukłej tali – poddałam się operacji plastycznej – jest super. blizna schowana za majtkami. w klinice byłam 3 dni. wspaniała opieka. Polecam klinikę AMC ze Szczecina

    Odpowiedz

Dodaj komentarz