Masło shea a łuszczyca

Tagi , , , , , ,

Łuszczyca należy do chorób bardzo trudnych dla pacjenta i to nie ze względu na pojawiające się dokuczliwe dolegliwości. Co z powodu świadomości szpecących zmian skórnych, dzięki którym większość chorych traktowana jest jak trędowaci. W ogólnym przekonaniu społeczeństwa wciąż panuje przekonanie. Ze choroby skóry są synonimem złego prowadzenia się, brudu, niechlujstwa, jednym słowem całkowitych nizin społecznych. W rzeczywistości łuszczyca to choroba warunkowana genetycznie i nie zaraźliwa, a wiec nie stwarza zagrożenia samo podanie ręki.

Czynniki pojawiania się łuszczycy

W wielu przypadkach łuszczyca umiejscawia się jednak w widocznych miejscach. Na dłoniach skórze szyi i twarzy, dzięki czemu wywołuje negatywne odruchowe reakcje otoczenia. Ludzie z tą chorobą bardziej potrzebują wsparcia psychologa niż lekarza dermatologa. A biorąc pod uwagę fakt, że czynniki stresogenne, infekcje czy alkohol nasilają objawy, często sami przyczyniają się do posiadanych zmian.

Leczenie łuszczycy

Leczenie nie zawsze bywa skuteczne, a testowane na zachodzie leki biologiczne na razie są zbyt drogie i osiągalne dla nielicznych. Jednak dla chorych światełkiem w tunelu jest rewelacyjne masło shea. Substancja określana ta nazwą jest czystym nieprzetworzonym olejem roślinnym pozyskiwanym z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego. Jego zalety doceniono w kosmetyce wykorzystując, jako składnik wielu kosmetyków zarówno do pielęgnacji cery, jak i włosów. Masło shea zawiera witaminy A, E i F, alantoinę, woski i kwasy tłuszczowe, wykazujące działanie zmiękczające, natłuszczające i regenerujące. Substancja przyśpiesza też proces gojenia się ran czy siniaków.

Wszystkie wspomniane właściwości okazują się niezwykle skuteczne przy leczeniu chorób skóry mających postać dermatozy takich. Jak alotropowe zapalenie skóry, powszechnie nazywane łuszczycą, a także zmniejszają oznaki trądziku i likwidują rozstępy. W leczeniu zmian skórnych szczególną rolę odgrywają zawarte w maśle naturalne kwasy tłuszczowe: linolenowy, oleinowy, stearynowy i palmitynowy. Wszystkie cztery są niemal identyczne, jak kwasy tłuszczowe w rogowej warstwie naskórka ludzkiego. Dzięki temu są łatwo przyswajalne i antyalergiczne – co ciekawsze, nawet dla osób uczulonych na orzechy. Ważnym składnikiem masła shea jest także naturalny filtr UV, jaki stanowią alkohole triterpenowe. Podczas leczenia łuszczycy najlepiej kupić masło w czystej postaci. Nieprzetworzone, nierafinowane, z lekkim zapachem, które odpowiednio przechowywane zachowuje trwałość nawet do dwóch lat.

Poprzedni

Drenaż limfatyczny a odchudzanie

Witaminy w ziemniakach

Następny

Dodaj komentarz