Metody odchudzania

29 kwietnia 2014 Tagi

Jak świat stary istniały różne metody odchudzania. Niektóre są skuteczne inne mniej, jeszcze inne szokują i zadziwiają jak na przykład spożywanie waty dla wypełnienia żołądka przez modelki, czy inna dieta typu kawa i papierosy, a nawet modne ostatnio zażywanie pestycydów sprowadzonych z Chin. Takie metody oczywiście działają, lecz wywołują straszne spustoszenie w organizmie. Metody odchudzania ogólnie można podzielić na dwie główne.

Stosowanie diety

Internet ugina się od nadmiaru przepisów na dietę, a także wiele osób samozwańczo ustanawia swoje zasady niekoniecznie rzeczywiście służące człowiekowi. Wśród nich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te diety, które nie trwają zbyt długo i zapewniają odpowiednią ilość elementów odżywczych dla ciała. Dobierając odpowiednią dietę trzeba także przemyśleć jak wpłynie ona na nasz styl życia. Trzeba ją dopasować do niego, a nie odwrotnie ponieważ doprowadzi to tylko do problemów. Wymyślne diety cud które są drogie lub zakładają spożywanie trudno dostępnych produktów należy odłożyć na półkę. Także pojedyncze środki cud, reklamowane jako święte grale odchudzania trzeba włożyć między bajki. Być może mają swoją skuteczność, lecz przy prawidłowo zbilansowanej diecie. Raz jeszcze sprawdza się stara zasada, iż najprostsze kuracje to często te najskuteczniejsze.

Przystępując do diety warto przyjrzeć się swojemu stanowi zdrowia. Być może otyłość jest spowodowana chorobą. Drastyczne diety i głodówki powinny przeprowadzać tylko osoby w pełni zdrowe oraz nie powinny one trwać dłużej niż tydzień. To, że nie powinny ich stosować kobiety w ciąży jest w dla wielu ludzi oczywiste, lecz nie każdy wie, że taka kuracja w czasie menstruacji także nie jest dobra.

Interwencja z zewnątrz

Wiele kobiet decyduje się na drastyczne metody odchudzania. Chirurgiczne odsysanie tłuszczu staje się coraz popularniejsze, gdyż ceny takich zabiegów spadają. Dla wielu takie rozwiązanie jest zastanawiające, ale często zabieg chirurgiczny jest konieczny. Zdarza się tak na przykład, kiedy na ciele zbiera się nadmiar skóry i tłuszczu – pozostałości po nadwadze lub ciąży. Obwisła skóra wygląda fatalnie i u wielu osób powoduje depresję.
Mimo wszystko zabieg chirurgiczny powinien być brany pod uwagę jako ostatni, gdyż jednak jest to ingerencja w ciało pod narkozą, a jak wiadomo każda operacja wiąże się z ryzykiem. Usunięcie tłuszczu z zewnątrz wiąże się z niebezpieczeństwem odkładania się tłuszczu na narządach wewnętrznych. Jest to jeszcze gorsza sytuacja niż tłuste boczki i fałdki na brzuchu, które z powodzeniem można zbić za pomocą systematycznego, lecz wcale nie katorżniczego treningu. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba skorzystać właśnie z niego.

Istnieje wiele metod, które mogą znacząco poprawić wygląd, takich jak zabiegi spa i masaż. Poprawiają one ukrwienie i jędrność skóry, przyśpieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym.

Poprzedni

Jakie są korzyści z rzucenia palenia?

Odchudzanie bez diety

Następny

Dodaj komentarz