Migdałecznik ☯ zioła na cholesterol

Tagi , ,

Migdałecznik to polska nazwa drzewa zwanego w Indiach ardżuna. Jest w Polsce dość słabo poznane, ale wykazuje działanie tonizująco wpływające na układ krążenia człowieka. Do leczenia chorób serca używa się kory oraz liści tego drzewa.

Migdałecznik = zdrowe serce

Migdałecznik doskonale wpływa na stan całego układu krążenia, działając w miarę łagodnie, ale sukcesywnie. W wyniku stosowania migdałecznika mięśnie serca stają się odżywione oraz odmłodzone. Wyrównuje się ciśnienie tętnicze krwi, migdałecznik wpływa na pogłębienie i łatwość oddechu. Przestaje zagrożeniem być choroba niedokrwienna serca, jaka bywa powikłaniem wysokiego cholesterolu. Zdrowy i wzmocniony układ krwionośny nie jest dobrym polem do rozwijania się nieprawidłowości, takich jak odkładanie się złogów w żyłach. Oprócz tego migdałecznik zawiera w swoim składzie wiele cennych składników, pozytywnie wpływających na stan zdrowia oraz sam układ krążenia i skład krwi. Są to miedź, wapń, magnez. Oprócz tego bogactwo fitosteroli, jakie są w budowie podobne do cholesterolu i działając w jelitach ograniczają jego wchłanianie się go do organizmu.

Migdałecznik ma wpływ na wątrobę

Wątroba i jej stan ma niebagatelny wpływ na rozwój miażdżycy będącej następstwem wysokiego cholesterolu. Chora i zaburzona wątroba przyczynia się do tego, że zachwiana zostaje równowaga w prawidłowej jego produkcji. Migdałecznik oprócz wsparcia serca i naczyń krwionośnych, wpływa także na wątrobę, wyrównując poziom produkcji cholesterolu. Warunkiem, aby terapia z migdałecznikiem przyniosła efekty jest rozpoczęcie higienicznego trybu życia. Należy odsunąć od siebie wszystkie używki z alkoholem na czele. Ważne jest, by jeść zdrowo i codziennie oddawać się aktywności fizycznej. Wówczas jeszcze znacząco wzrośnie skuteczność migdałecznika, a stosujący to zioło będą mogli cieszyć się dłuższym i zdrowym życiem.

Poprzedni

Hibiskus ☯ zioła na cholesterol

Dziurawiec ☯ zioła na wątrobę

Następny

Dodaj komentarz