Młody zielony jęczmień – najnowszy hit w odchudzaniu

, Tagi , , , ,

Osoby uważnie śledzące rynek środków odchudzających mogą potwierdzić, że co kilka miesięcy pojawiają się nowe suplementy diety o cudownych właściwościach, które według ich producentów wreszcie mają rozwiązać problem z odchudzaniem. Hitem ostatniego roku stał się kolejny środek – sproszkowany sok z młodego, kilkudniowego jęczmienia.Sprzedawany jest on w formie proszku do rozpuszczania w wodzie lub tabletek i reklamowany jako niezwykle zdrowy, naturalny środek na odchudzanie i pomagający oczyścić organizm z toksyn.

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]Niektórzy producenci dorzucają do listy właściwości młodego jęczmienia także ochronę przed nowotworami i opóźnianie procesów starzenia.[/colored_box]

Cenne witaminy i minerały

Cóż takiego zawiera ta pospolita roślina, że sięgają po nią hollywoodzkie gwiazdy i celebrytki? Okazuje się, że w zielonym proszku zawarta jest prawdziwa bomba witaminowa (witamina C, E, K, B6, B12, kwas foliowy)oraz bogactwo minerałów (żelazo, chrom, wapń, cynk, bor, magnez), przeciwutleniaczy, aminokwasów, błonnika i chlorofilu. Taki zestaw wartościowych składników może mieć tylko pozytywny wpływ na organizm człowieka, co potwierdzają badania naukowe i dietetycy.

Jakie jeszcze właściwości ma zielony jęczmień?

Przyjmowanie młodego zielonego jęczmienia wpłynie na pewno na poprawę zdrowia, poprzez działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe, obniżające poziom cholesterolu i cukru we krwi. Osoby stosujące preparat od dłuższego czasu zauważają znaczną poprawę jakości skóry, złagodzenie objawów trądziku, a także znaczną poprawę działania układu trawiennego.

Działanie odchudzające zielonego jęczmienia

A co z działaniem odchudzającym zielonego jęczmienia? Producenci suplementu zapewniają, że bez stosowania diety, można stracić w kilka miesięcy kilkanaście kilogramów, bez negatywnego wpływu odchudzania na organizm. Proces odchudzania jest szybki dzięki oczyszczaniu organizmu, przyśpieszeniu metabolizmu, jednoczesnym usuwaniu tłuszczu i wody. Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat działania jęczmienia. Ludzie chętnie chwalą się utraconymi kilogramami, a niektóre wyniki naprawdę są imponujące – są przypadki utraty nawet 5 kilogramów w ciągu tygodnia! Jednak obok głosów zachwytu, pojawiają się opinie osób, które po zażyciu całego opakowania suplementu nie odczuły żadnych zmian.

Czy warto zażywać młody jęczmień?

Pojawia się więc pytanie, czy warto sięgnąć po młody zielony jęczmień zwłaszcza, że cena preparatu niektórych producentów przekracza kilkaset złotych. Wielu dietetyków twierdzi, że suplement jest oparty na naturalnym składniku i zawiera mnóstwo dobroczynnych dla człowieka substancji. Dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby go zażywać.

Nie koniecznie trzeba decydować się na najdroższą wersję suplementu, gdyż są preparaty kilkakrotnie tańsze od tego dość agresywnie reklamowanego w Internecie. Nie oczekując spektakularnych efektów odchudzających, można dostarczyć organizmowi wielu cennych składników, które z pewnością nie zaszkodzą. A być może znajdziemy się w gronie szczęśliwców, którzy chwalą się na forach utratą kilogramów?

Zielony jęczmień – cena

Suplementy z zielonym jęczmieniem do tanich nie należą. Cena za sproszkowany zielony jęczmień to około 100-180 zł za 300 gram ( w takich wielkościach najczęściej można go kupić ) Taniej można dostać kapsułki z zielonego jęczmienia (około 25 zł za 60 kapsułek/tabletek) Różnica w cenie wynika z zastosowania technologii przetwarzania liści zielonego jęczmienia.

Poprzedni

Fit lovers – ćwiczenie z partnerem !

Spirulina – cudowna roślina bogów!

Następny

Dodaj komentarz