Strona główna Fitness Mma power – wariacja na temat cardio

Mma power – wariacja na temat cardio

1316
0
PODZIEL SIĘ
Mma power – wariacja na temat cardio
Oceń wpis

Trening cardio już na stałe wrósł w świadomość wszystkich dbających o sylwetkę i zdrowie osób. Wiadomo powszechnie, że bardzo dobrze wpływa na poprawę wydolności fizycznej. Wciąż trwają prace nad polepszeniem tego efektu, a fitness zyskuje nowe dyscypliny. Jedną z nich jest mma power.

Wyzwanie dla najlepszych, od najlepszych!

Trening powstał na bazie doświadczeń naszego rodaka Mariusza Mrozka we współpracy z Państwową Akademią sportu i Medycyny w USA. Oparto się na badaniach, jakie wskazują na to, że krótki, ale intensywny wysiłek fizyczny przynosi więcej korzyści i pozwala spalić więcej kalorii niż dłuższy trening o średniej intensywności. Jest to prawdziwy sprawdzian nie tylko dla ćwiczących, ale także dla instruktorów. Sprostać jemu mogą tylko najlepsi.

Nic dziwnego – jest to trening bardzo wyczerpujący. Obrazowo przedstawia to hasło przewodnie programu – „wasz trening to nasza rozgrzewka.” Jest określany jako najcięższy i dający najlepsze efekty fitness w Polsce. Jednak ciężka praca z pewnością się opłaca. Ćwiczenia powodują rzeczywiście bardzo szybkie efekty. Pozwalają na osiągnięcie maksymalnej wytrzymałości w możliwie jak najkrótszym czasie.

Jak wygląda trening Mma power?

Na każdy trening ćwiczący poświęcają od trzydziestu do pięćdziesięciu minut. Każde czterdzieści pięć minut to wydatek energetyczny od sześciuset nawet do tysiąca kalorii. Ćwiczenia nie wymagają żadnego sprzętu dodatkowego oprócz wygodnego stroju sportowego i butów z podeszwą antypoślizgową. Wszystko odbywa się z pomocą instruktora.

Ćwiczenia są zróżnicowane i bardzo dynamiczne. Autorzy wzięli pod uwagę konieczność zaspokojenia takich potrzeb jak różne poziomy koordynacyjne, rozwijanie zdolności ruchowych, a także wydolności psychicznej i fizycznej. Ponadto trening daje wysokie możliwości indywidualizacji, dzięki czemu szybko dociera do każdego. Uczestnicy mogą modyfikować dane ruchy dzięki oraz ich intensywność, aby za każdym razem dawać z siebie coraz więcej. Dzięki temu treningi nie stają się nudne i wciąż dostarczają nowej stymulacji, co w sporcie jest istotne.

Mma power nie jest dla każdego

Dla kogo jest ten fitness? Tylko dla tych, który mają już za sobą pewną ścieżkę, ćwiczą regularnie i mają rozwiniętą kondycję. Przeciętna osoba z ulicy, jaka nie zetknęła się z ciężkim treningiem, nie będzie w stanie nadążyć za tempem ćwiczeń, będą one dla niej zbyt wyczerpujące. Mma power to rozwiązanie dla tych, którzy pragną wejść na nowy poziom pracy z własnym ciałem. Na przykład sportowcy wykonujący dyscypliny sportowe wymagające siły i zwiększonej mocy.

Sporty te cechują się tym, że wymagają większej szybkości oraz odpowiedniego przyśpieszenia, co gwarantuje lepsze wyniki. To właśnie główne rezultaty mma power. Ten fitness przeznaczony jest dla osób chętnie przełamujących kolejne bariery i pokonujących własne słabości fizyczne i psychiczne. Wymaga zaciętości oraz dyscypliny. To oddanie na sto procent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.