Na czym polega trening crossfit?

Tagi

Trening Crossfit wziął swój początek w Stanach Zjednoczonych, gdzie cieszył się i cieszy się nadal ogromną popularnością. Stopniowo przenikał on również do innych krajów, żeby ostatecznie zawitać w Polsce. Niezwykłą zaletą tego treningu, która sprawia, że coraz większa liczba osób decyduje się na jego stosowanie jest fakt, że doskonale nadaje się on dla sportowców amatorów, jak również dla profesjonalistów.

Crossfit to połączenie treningu aerobowego i siłowego. Zawarte w jego zakresie ćwiczenia doskonal wpływają na poprawę naszej siły, kondycji fizycznej oraz wydolności organizmu. Ćwiczenia pomagają wrzeźbić sylwetkę, pozbyć się niechcianych kilogramów i zwiększyć naszą sprawność.

Treningi Crossfit

Treningi typu Crossfit są bardzo intensywne i trwają stosunkowo niedługo. Wymagają jednak od nas sporego samozaparcia. Przykładowy zestaw ćwiczeń dla początkującej kobiety wygląda tak: 5 podciągnięć na drążku, 10 pompek i 15 przysiadów. Ćwiczenia wykonujemy co minutę przez pół godziny. Z pozoru nie wydaje się to zbyt wymagające, jednak podczas treningu odczujemy naprawdę silne zmęczenie, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z Crossfit. Osob zaawansowane wykonują przykładowo po 100 powtórzeń tego rodzaju ćwiczeń.

Przygotuj się na wysoką intensywność

Bardzo ważny jest fakt, że podczas treningu Crossfit to czas jest naszym priorytetem. Liczy się szybkość oraz staranie wykonania określonej liczby powtórzeń w wyznaczonym czasie. Podczas 30 minutowego treningu tak naprawdę nie ma czasu na odpoczynek, dlatego musimy przygotować się na spory wysiłek.

Tego typu ćwiczenia jednak niekoniecznie są odpowiednią formą treningu dla osób otyłych. Powoduje to fakt, że szybkość ćwiczeń może zwyczajnie przewyższać możliwości osób z nadwagą. Tej formy aktywności fizycznej nie zaleca się również osobom, które mają problemy z układem krążenia, sercem oraz miażdżycą. Kiepska kondycja fizyczna również może stać na przeszkodzie efektywności i prawidłowego wykonywania treningu.

Regularne wykonywanie tego treningu może być doskonałą drogą do osiągnięcia doskonałej kondycji fizycznej, genialnej sylwetki i poprawy zdrowia. Odrobina sportu zawsze była i będzie najlepszą receptą na piękny wygląd i zatrzymanie młodości na dłużej.

Poprzedni

Czy trening bez diety może być skuteczny?

Co to jest oporny tłuszcz?

Następny

Dodaj komentarz