Strona główna Fitness Najciekawsze ćwiczenia Tae bo

Najciekawsze ćwiczenia Tae bo

1609
0
PODZIEL SIĘ

Ćwiczenia Tae bo największą popularność zyskały w Stanach Zjednoczonych, które są również prekursorem tego nowego stylu ćwiczeń. Stopniowo trening ten zagościł również w Polsce, gdzie z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Wiele klubów fitness oferuje zajęcia z tae-bo. Zobacz, na czy polega tego rodzaju trening oraz jak wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną.

Czy ćwiczenia Tae bo dają dobre efekty?

Tae-bo to połączenie techniki karate, kickboxingu, aikido i taekwondo z krokami fitness wykonywanymi przy rytmicznej muzyce. Treningi są bardzo intensywne, dlatego podczas ich trwania można korzystnie spożytkować pokłady energii, zarówno tej pozytywnej, jak i negatywnej. Tae-bo jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które po całym ciężkim dniu mają ochotę wyładować całą swoją złość i frustrację. Co więcej oczywiście ćwiczenia mają znakomity wpływ na naszą sylwetkę. Jak działa? Poprawia ogólną kondycję organizmu sprawiając, że czujemy się silniejsze, bardziej gibkie i świadome swojego ciała.

Praca górnej części ciała pozwala na wymodelowanie talii, mięśni brzucha i rozwija dynamikę ruchów.
Wykopy pozwalają na kształtowanie się mięśni nóg, łydek, pośladków i brzucha.
Kobiety cenią tae-bo za jego dobry wpływ na samopoczucie i możliwość wyładowania nagromadzonej energii.

Mimo naprawdę wielu zalet to ten rodzaj wysiłku wymaga od nas sporej siły. Dlatego też polecany jest głównie osobom, które regularnie pracują nad swoją kondycją fizyczną. Ze względu na szybkość i intensywność nie są polecane dla osób rozpoczynających przygodę ze sportem.

Jak wygląda trening Tae bo?

Tae-bo, podobnie jak wszelkie inne treningi rozpoczyna się od rozgrzewki. Podczas jej trwania rozciągamy mięśnie i wykonujemy ćwiczenia aerobowe. Ten etap trwa około pięciu minut, po czym rozpoczyna się zasadnicza, bardzo intensywna faza treningu.

Główna, intensywna faza treningu trwa ok. 30 minut. Składają się na nią naprawdę całe serie ćwiczeń. Kombinacje uderzeń, ciosów, bloków, podskoków, wymachów, które angażują górną część ciała, przy równoczesnej i harmonijnej pracy nóg. Po tej fazie wzmożonych ćwiczeń następuje stopniowe zwalnianie tempa, czyli rozciąganie i uspokajanie naszego ciała, która ma na celu regenerację sił po wysiłku fizycznym.

Najpopularniejsze ćwiczenia Tae bo:

Wyrzuty rąk i ich skrzyżowanie w marszu
Wymachy rąk w marszu
Skręty tułowia, w marszu lub siedząc
Ćwiczenia ze skakanką

Trening tae-bo rodzaju jest formą, która wymaga jednak szczególnej wytrzymałości, siły i precyzji ruchów. Oprócz kształtowania cech motorycznych, poprawy samopoczucia, siły i koordynacji mięśniowej – ma jeszcze jedną zaletę – jest bardzo efektywny, a przy tym bezpieczny. Taki trening ma podobnie ja tai- chi kształtować prócz ciała również siłę umysłu, koncentrację, uczyć kontrolowania oddechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.