Najczęstsze problemy seksualne mężczyzn

23 marca 2016 Tagi , , , , , , ,

Męskie zdrowie to nieco inny temat niż zdrowie kobiet, szczególnie w sprawach intymnych. Kobiety od dziecka są uczone, że ich sprawy intymne to jakby kwestia wspólna i ważne jest dbanie o siebie. Mężczyźni łączą niedomagania i choroby z doświadczeniem utraty męskości. Boją się tego panicznie i wstydzą.

Nie ma co zwlekać

Właśnie z powodu lęku, wstydu i niepokoju najczęściej mężczyźni zwlekają, gdy pojawiają się problemy. Na przykład częstą przypadłością młodych mężczyzn jest stulejka. Zwlekają oni jednak z wizytą u lekarza, który skieruje na prosty zabieg chirurgiczny, właśnie z powodu lęku i wstydu. Niestety rzutuje to na ich całe życie seksualne. Boją się poznawać kobiety z powodu lęku przed sytuacją intymną i odkryciem problemu. Wiedzą, że nie sprawdzą się w łóżku i obawiają się, że jeśli przyznają się do tego partnerce, ta odejdzie. Jest to źródłem wielkiego stresu, a rozwiązanie jest przecież bardzo proste. Podobnie jest z wieloma innym problemami seksualnymi, dotykającymi mężczyzn. Warto wiedzieć, że w większości przypadków problem sam się nie rozwiąże. Dlatego nie można zwlekać, ryzykując własne zdrowie, a nawet poświęcając związek dwojga osób.

Najczęstsze problemy seksualne mężczyzn

Do najczęstszych problemów seksualnych męskich należy przede wszystkim brak erekcji, czyli impotencja. Jest to tym większe zaskoczenie, o ile mężczyzna wcześniej nie miał tego typu problemów. Innym problemem jest przedwczesny wytrysk, ale niewiele mówi się również o tym, że równie trudną sytuacją jest brak wytrysku, czy wytrysk opóźniony. Do problemów seksualnych zaliczyć można również bezpłodność. Zatacza ona coraz szersze kręgi.

Przyczyny zaburzeń seksualnych

Przyczyny zaburzeń może z całą pewnością ustalić tylko lekarz, można jednak przypuszczać skąd się biorą. Impotencja jest następstwem zarówno chorób i niedomagań psychicznych, jak i fizycznych, a może nawet idących w parze. Najczęstszą przyczyną impotencji jest nadmiar zajęć, stres, przemęczenie. Warto wiedzieć, że najważniejszym organem seksualnym jest właśnie mózg. To tam zachodzą wszystkie procesy, bez których seks nie byłby w ogóle możliwy i nie miałby żadnego sensu. Na przykład problemy z przedwczesnym, jak i opóźnionym wytryskiem wiążą się z napięciem psychicznym. Mają go mężczyźni, którzy podświadomie obawiają się, czy się sprawdzą. U młodych mężczyzn problem może być zaostrzony przez nadmierne pobudzenie seksualne. Uważa się, że zaburzenie to jest związane z nadmierną masturbacją i oglądaniem dużej ilości filmów pornograficznych. Problem pomoże rozwiązać seksuolog, a warto wiedzieć, że terapia w większości kończy się powodzeniem. Bywa jednak, że w organizmie rozwija się na przykład cukrzyca, choroby serca. Wysoka nadwaga i otyłość brzuszna często towarzyszą impotencji. Aby sprawdzić, co jest przyczyną zaburzenia, warto obserwować siebie w nocy. Nocą mężczyzna ma kilka samoczynnych erekcji. Jeśli występują one, to problem tkwi w psychice, jeśli zaś nawet nocą nie ma mowy o erekcji, to istnieje poważny problem zdrowotny. Bezpłodność jest najczęściej kojarzona z kobietami, to one są leczone w tym zakresie i przechodzą terapię. Jednak bezpłodność męska jest równie trudnym tematem, chociaż żaden mężczyzna nie chce się przyznać, że „strzela ślepakami”. Bezpłodność męska jest wynikiem szerszych problemów, na przykład wiąże się z zażywaniem używek, paleniem papierosów. Jądrom i plemnikom nie służy wysoka temperatura, na przykład pochodząca z laptopów. Nie jest korzystny smog elektromagnetyczny i wydzielane przez telefony komórkowe noszone w kieszeni promieniowanie. Winę za bezpłodność męską często ponosi kiepska dieta, niehigieniczny tryb życia, praca w bardzo ciężkich warunkach, otyłość, różnego rodzaju choroby.

Porozmawiaj z nim

Mężczyźni mimo wyraźnego niedomagania często zwlekają z wizytą u lekarza z powodu wstydu i lęku przed tym co usłyszą. Jednak problemy seksualne mężczyzn nie dotyczą wyłącznie ich, ale również ich partnerek. To kobiety pierwsze dostrzegają, że coś jest nie tak. I powinny reagować dla dobra partnera, swojego oraz aby zadbać o swój związek. Problemy łatwo jest dostrzec. Kobiety widzą, że podczas stosunku mężczyźni nie osiągają pełnej erekcji, a może ona nawet zanikać, co powoduje przerwanie i niską satysfakcję. Bywa, że z powodu tych problemów mężczyźni, do tej pory aktywni seksualnie, zaczynają unikać stosunków. Zawsze mają jakąś wymówkę, szybko zasypiają lub udają, że śpią. Stereotypy mówią, że mężczyzna zawsze pragnie seksu, a kobieta go nie potrzebuje. Niestety w takich wypadkach bywa odwrotnie. Kobiety również mają swoje potrzeby i również czują się sfrustrowane. Bywa to źródłem konfliktów, wzajemnych oskarżeń a w rezultacie zakończeniem relacji. Nie tędy droga. O problemach trzeba spokojnie rozmawiać i rolą kobiety jest zapewnić swojego mężczyznę, że dalej jest dla niej tak samo męski. Wspólnie powinni porozmawiać i podjąć decyzję o leczeniu. Mężczyzna widząc wsparcie w swojej żonie będzie znacznie bardziej chętny by coś z tym zrobić, nie tylko dla siebie, ale również i dla niej. Dlatego nie można bać się podejmowania trudnych tematów.

Poprzedni

Zwalcz przesilenie wiosenne

Brafitting – porady dla kobiet

Następny

Dodaj komentarz