Najlepsza dieta oczyszczająca – dieta sokowa

Tagi , , ,

Kuracje oczyszczające stają się coraz bardziej popularne. Stosują je już nie tylko te osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale również i te, które po prostu dbają o własne zdrowie. Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn sprawia, że czujemy się lepiej – nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Zdaniem dietetyków najlepsza dieta oczyszczająca to taka, która dostarczy organizmowi najważniejszych składników odżywczych. Bezpieczną kuracją oczyszczającą organizm okazuje się być dieta sokowa, opierająca się na świeżo wyciśniętych sokach.

Dieta profesora Michała Tombaka

Kuracja sokowa została opracowana przez rosyjskiego profesora Michała Tombaka i szybko okrzyknięto ją mianem jednej z najskuteczniejszych diet oczyszczających. Warto dodać, że Michał Tombak to jeden z bardziej znanych na całym świecie specjalistów od medycyny naturalnej. Zgodnie z jego zasadami, intensywna kuracja oczyszczająca czy regenerująca organizm może być przeprowadzana z zastosowaniem naturalnych produktów. Jak łatwo się domyślić, podstawą diety sokowej są przede wszystkim soki – to właśnie one odgrywają istotną rolę w eliminowaniu z organizmu szkodliwych toksyn i złogów. Dieta sokowa jest polecana osobom żyjącym w stresie, a także wszystkim tym, którzy cierpią z powodu zaparć czy hemoroidów.

Na czym polega dieta sokowa?

Oczyszczająca dieta sokowa może trwać jeden dzień, ale popularne są też kuracje trzy czy sześciodniowe. Każdy dzień należy rozpocząć od wypicia szklanki wody z dodatkiem niedużej ilości gorzkiej soli. Zdaniem profesora Tombaka, taki roztwór usuwa wszelkie szkodliwe toksyny, które zalegają w ludzkim organizmie. Ponadto w trakcie tej innowacyjnej kuracji oczyszczającej bardzo ważne jest spożywanie przynajmniej czterech litrów soków owocowych (doktor Tombak zaleca głównie soki cytrusowe).

Jak wygląda jadłospis diety sokowej?

Dieta sokowa opiera się głównie na piciu świeżo wyciśniętych soków, gdyż zdaniem rosyjskiego specjalisty to one mają moc oczyszczającą. W trakcie kuracji można pić soki pomarańczowe, grejpfrutowe, a także wyciskane z cytryny czy limonki. Jeśli pojawi się głód, można sięgnąć po świeże owoce lub napar ziołowy. W zależności od czasu trwania diety, do jadłospisu można włączyć także warzywa. Czwartego i piątego dnia poza sokami cytrusowymi można pić sok jabłkowy oraz marchwiowy. Szóstego dnia natomiast można spożywać nieduże ilości ryb, kaszy czy jaj.

Przeciwwskazania do stosowania kuracji sokowej

Chociaż oczyszczająca dieta sokowa wydaje się być pozornie bezpieczna, to jednak nawet zdrowe osoby przed jej rozpoczęciem powinny zasięgnąć konsultacji lekarskiej. Istotnymi przeciwwskazaniami do stosowania takiej kuracji są choroby, głównie poważne schorzenia układu krążenia oraz układu moczowego. Z diety nie powinny też korzystać osoby starsze oraz kobiety w ciąży.

Poprzedni

Dieta na obniżenie cholesterolu

Czy cukier trzcinowy zdrowy ?

Następny

Dodaj komentarz